УКРАЇНЦІ ЧИКАГО ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

0
355

17 листопада в Міленіум-парку, що у центрі Чикаґо, місцева українська громада з ініціативи  спільноти прихильників ВО «Свобода» в США, УГО «Помаранчева хвиля» та «Нової української хвилі» провела  акцію «Свіча пам’яті» з нагоди 80-х роковин Голодомору-ґеноциду 1932-33 років в Україні.
Заупокійну литію очолив Предстоятель УПЦ КП Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Разом з Патріархом за невинно вбитих українців молилися й представники духовенства всіх українських греко-католицьких та православних парафій Київського Патріархату в Чикаго та передмість.
По завершенні молебню Патріарх Філарет звернувся до присутніх із закликом молитися за душі померлих та поширювати правду про ґеноцид українців, а також вкотре наголосив на важливості європейського вибору України.
Учасники заходу виклали символічний хрест зі свічок та розгорнули величезне синьо-жовте полотнище.
Організатори заходу висловлюють щиру подяку усім, хто долучився до успішного проведення багаточисельної акції, зокрема мас-медіа Чикаґо, українсько-американським ветеранам, духовенству та головам православних парафій (Київський патріархат): св. Софії (Чикаго) – Андрію Скибі,  св. Андрія Первозванного (Блумінґдейл)  – Івану Яреську, а також духовенству греко-католицьких парафій: св. Йосипа Обручника, св. о. Миколая та свв. Володимира та Ольги.
Олександр ЯРОВИЙ,
Чикаго