УКРАЇНЦІ ЧИКАГО СТАЛИ НА ЗАХИСТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ УКРАЇНИ

0
435

Громадські організації Чикаго та околиць солідарні з  Україною в її прагненні євроінтеграції  й засуджує рішення Президента України Віктора Януковича та уряду Миколи Азарова призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Це одностороннє рішення уряду України не відповідає європейським надіям та прагненням українського народу, зупиняє євроінтеграційні реформи та шлях модернізації української економіки згідно світових стандартів, шлях до розвитку демократії та захисту людських прав.  Це рішення уряду перевищує повноваження Кабінету Міністрів України та суперечить засадам зовнішньої та внутрішньої політики України затвердженими Верховною Радою України.
У зв’язку з цим минулої неділі відбулась акція протесту.  У самому центрі американського мегаполіса українці пройшли головними вулицями, скандуючи «Україна – це Європа». Йшли з державними стягами України, США і Євросоюзу.
Перед осідком Генерального консульства України в Чикаго протестуючі  у цей історичний момент закликали Президента та Уряд України прислухатися до голосу українського народу і дотримуватися своєї обіцянки щодо реалізації європейської інтеграції. Українці Чикаго разом з мільйонами українців у діаспорі закликали світове співтовариство підтримати прагнення українського народу до свободи та демократії. Адже Україна знаходиться на межі переломного цивілізаційного вибору – або пов’язати свою долю  з Європейським Союзом та його цінностями демократії та свободи, або повертатися назад у російське володарювання, де панує путінська диктатура, залякування, шантаж і переслідування.  Народ України зробив свій вибір – Європа! З думкою мільйонів українців мусять рахуватися прокремлівські посіпаки й зайди, які паразитують на тілі України. Інакше їх народ викине на смітник історії.
 Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»

Фото Василя Стецюка та Андрія Серафина