СТІВЕН ПФАЙФЕР: МІНІСТРИ МАЮТЬ БЛОКУВАТИ ЗАСІДАННЯ ОБСЄ У КИЄВІ

0
438

Міністри закордонних справ мають бойкотувати засідання ради країн-членів ОБСЄ, пише у своїй статті у The Guardian колишній посол США в Україні Стівен Пфайфер.
За планом, засідання триватиме у Києві 5-6 грудня. Однак, на думку Пфайфера, останні події в Україні вимагають від представників демократичних країн жорсткої реакції.
«Після суботнього нападу, а також на тлі можливого застосування нових заходів проти демонстрантів і чуток про запровадження надзвичайного стану, Київ не є тим місцем, де можна проводити зустріч керівників МЗС країн ОБСЄ», – вважає колишній посол.
Стівен Пфайфер зокрема нагадує, що на зустріч у Києві не приїде Державний секретар США Джон Керрі. Пфайфер вважає, що засідання ради міністрів варто провести у Відні, де знаходиться центральний офіс ОБСЄ.
«Якщо все-таки зустріч проходитиме в Києві, то держави-члени ОБСЄ мають відправити своїх послів до постійної ради, але представники вищого рівня повинні лишатися в своїх країнах. Посли ж мають зустрітися з демонстрантами, наголосивши на тому, що протести повинні лишатися мирними, а влада має утриматися від використання сили», – пише Стівен Пфайфер.
За останніми повідомленнями, свою участь у засіданні ради міністрів ОБСЄ у Києві підтвердив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, який наголосив, що таким чином він і його колеги зможуть обговорити останні події в Україні як із владою, так і з опозицією.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»