ДЕТРОЙТ СТАВ НАЙБІЛЬШИМ АМЕРИКАНСЬКИМ МІСТОМ-БАНКРУТОМ

0
276

Американська федерація державних, окружних та муніципальних службовців вже подала до суду повідомлення про апеляцію.
Суд визнав Детройт фінансово неспроможним. Загальний борг міста становить понад 18 мільярдів доларів. Тепер, згідно з рішенням суду, влада міста повинні скласти план поступового скорочення величезної заборгованості. При цьому постанова судді надає Детройту захист від кредиторів, з якими неможливо вести переговори одночасно, оскільки їх більше 100 тисяч.
Це стало найбільшим муніципальним банкрутством в історії США. Відразу ж після оголошення постанови судді один з найбільших профспілок Детройта, який об’єднує муніципальних працівників, подав апеляцію на рішення суду. Численні кредитори міста, в тому числі профспілки і пенсійні фонди, побоюються, що визнання банкрутства призведе до скорочення пенсій і допомог жителів Детройта.
Раніше повідомлялося, що прохання про визнання міста Детройта банкрутом було подано в липні 2013 року. Тоді дефіцит міського бюджету склав 380 мільйонів доларів, а борги міста досягли 18-20 мільярдів доларів.
Нагадаємо, загроза банкрутства Детройта з’явилася ще на початку 2013 року. На той момент заборгованість міста становила 14 мільярдів доларів, а дефіцит бюджету – 327 мільйонів доларів, при цьому майже 40% населення автомобільної столиці жило за межею бідності.
Детройт вважається центром американської автомобільної індустрії. У самому місті та в його околицях розташовані штаб-квартири “великої трійки” – концернів GM, Ford і Chrysler.
З 1950 року населення міста скоротилося з 1,7 мільйона до 700 тисяч чоловік. Серйозний занепад економіки Детройта почався в 1970-1980 роках у зв’язку з кризою американської автомобільної промисловості.
Зазначимо, окружний суддя США Ненсі Едмундс 10 жовтня засудила екс-мера Детройта Квейма Килпатрика до 28 років в’язниці за його роль у корупційному скандалі, який приніс місту мільйонні збитки. Кілпатрік звинувачували в змові з метою збагачення, вимаганні, хабарництві і податкових злочинах.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»