ЛЮБИВ КОЗАК ДІВЧИНУ І … З СИРОМ ПИРОГИ

0
533

1p_400FAST FOOD ПО-ДОМАШНЬОМУ ЗАВОЙОВУЄ СЕРЦЯ ЄВРОПЕЙЦІВ ТА АМЕРИКАНЦІВ
Пироги не вороги, усе хліб святий.

Сучасний ресторан “PIEROGI PLAСE”, який два місяці тому гостинно відчинив свої двері у Rolling Meadows, вже встиг сподобатися жителям навколишніх містечок. Та що там казати! Сьогодні сюди приїжджають навіть з Чикаго та найвіддаленіших околиць. Чим приваблює вихідців з Європи та американців невеличкий ресторанчик на Algonquin Road? Щоб отримати відповідь на це запитання ми вирішили пообідати тут і самим спробувати домашних вареників.

Недарма в народі кажуть: “В кожної куми свої пироги”. Де б ти не куштував їх – скрізь вони будуть різні: вдома одні, а в кума інші. Не те, щоб смачніші – просто інші і все! Але в “PIEROGI PLAСE” пироги виявилися насправді смачні: м'якенькі, пухкенькі, ніжні і припиравлені шкварками з цибулею. Ну насправді, як колись у бабусі, коли в неділю на стіл виставлялася ціла макітра вареників в маслі, з шкварками, з цибулею або в сметані, кому як больше смакувало. Так і того дня, ми спробували вареники з м'ясом, картоплянники (пляцки), борщ з вушками, польский салат, млинці з сиром – усі страви можна було сміливо назвати “домашніми”. Вибір тут настільки великий, що очі розбігалися. Спробувати хотілося і польські колбаски з тушеною капустою, і відбивні, і гуляш, і курячу юшку, і кнедлі та багато-багато  іншого.

 

Після смачного обіду, який подали на диво швидко, я вирішила поспілкуватися з власником “PIEROGI PLAСE” – молодим чоловіком на ім'я Томек і задати йому декілька запитань.

– Томек, як виник задум відкрити ресторан, в якому б поєднувалися елементи fest food і справжньої домашньої їжі?

– Відзначу, що до цього я пропрацював майже двадцать років кухарем і шеф-кухарем у різних ресторанах Америки. Вчився, придивлявся, сам придумавав різні рецепти вишуканих і просто смачних страв. Тобто, до того часу, як у мене виник задум відкрити свій ресторан, я вже був досвідченим кухарем. Ідея була така – відчинити двері закладу, де людина могла б швидко, смачно і недорого поїсти.

– Як Ви думаєте, американці втомилися від закладів fest food, типу McDonald і Burger King, настав час щось міняти в системі харчування?

2p_400– Безумовно втомилися, і не тільки американці, але й ми, європейці. У наш час шалених швидкостей, стрімкого зросту темпу життя, ресторани нашого типу з домашньою їжею – це просто знахідка. Хто ж відмовиться з’їсти на ланч замість звиклої і буденної булки з гамбургером тарілку запашного борщу з вушками чи свіжі вареники зі сметаною.

– Кого більше серед Ваших постійних відвідувачів: вихідців з Європи чи американців?

– Американців, звичайно, більше, десь близько 70 відсотків. Але майже усі вони мають європейське коріння. Вони ще пам’ятають бабусині вареники і гуляші, тому спробувавши один раз наші страви, вони знову повертаються сюди.

– Чи можна замовити Ваші страви на вечірки, сімейні свята чи уродини?

– Так, звичайно, у нас є багато наших постійних відвідувачів, котрі вже практикують такі замовлення. Ми приймаємо замовлення на будь-яку кількість відвідувачів.

– Чи допомагає Вам дружина у вашому бізнесі? Які у вас плани на майбутнє?

– Ще поки що не дружина, а тільки наречена. Звати її Гося, вона закончила университет в Польщі по спеціальності психолог. Вдень вона допомагає мені в ресторані, а ввечері продовжує навчання в Чикаго. Ми плануємо відкрити ще два подібні заклади на теренах Іллінойсу і розширити наш бизнес. Але, основне – нам подобається готувати смачні домашні страви і бачити, що наші відвідувачі задоволені обідом. Запрошуємо до нас в гості – приходите і спробуйте наші вареники та картоплянники, борщі та гуляші, салати і ковбаски на грилі. Обіцяємо – не пошкодуєте!

Ольга РУДА