Заява для преси першого заступника державного секретаря США Вільяма Бернса

0
418

Я радий знову бути у Києві в цей історичний момент. Президент Обама і держсекретар Керрі попросили мене передати просте послання – cлова глибокого захоплення мужністю і рішучістю українців, котрі протистояли трагічному насильству минулого тижня, і повідомити про рішучу американську підтримку України, аби вона була стабільною, демократичною, інклюзивною і заможною.
Я був глибоко зворушений останнього вечора у Свято-Михайлівськім соборі розмовами з медиками, релігійними лідерами, активістами громадянського суспільства і протестувальниками, котрі продемонстрували всьому світові таку хоробрість і самовідданість на Майдані. Дозвольте повторити свої найщиріші співчуття членам сімей та близьким усіх, хто був поранений або загинув у боротьбі за справедливішу й демократичнішу Україну. Їхня жертовність надихає всіх нас, і їх самовідданість має бути джерелом сили для українців у прагненні загоїти рани свого суспільства, відновити демократію і відродити свою економіку.
За останні два дні я мав численні зустрічі з широким колом українських лідерів, у тому числі зі спікером Турчиновим, паном Яценюком, паном Кличком, паном Тягнибоком, паном Порошенком, паном Тігіпком, колишньою прем’єр-міністром Тимошенко. Також я зустрівся з пані Ештон, верховним представником ЄС, і спеціальним посланником ООН Робертом Серрі, з котрими ми поділяємо велику зацікавленість у підтримці України на її демократичному шляху.
На всіх своїх зустрічах я підкреслював нагальну важливість зусиль Верховної Ради сформувати багатопартійний, технічний уряд, який представляє всі регіони України. Як тільки цей уряд сформується, ми й наші міжнародні партнери можуть почати робити негайні кроки, аби допомогти Україні економічно і здійснити реформи, необхідні для відновлення політичного та економічного здоров’я України. Мене у Києві супроводжує команда економічних фахівців з Міністерства фінансів США і Білого дому, і після мого від’їзду сьогодні вони залишаться тут для продовження наших консультацій.
Ми також з нетерпінням очікуємо на співпрацю з новим урядом і громадянським суспільством, аби підтримати вільні і чесні президентські вибори в травні. Ми й надалі твердо підтримуватимемо єдність України та її територіальну цілісність і здорові відносини з усіма її сусідами, включно з Росією.
Знову-таки, я радий відвідати Україну, коли вона входить у вирішальний період своєї історії, період серйозних викликів, але й великих перспектив. Сполучені Штати стоять поруч з українським народом у цей дуже важливий момент, і ми зробимо все від нас залежне, щоб допомогти йому побудувати сильну, суверенну і демократичну країну, на яку він так давно заслуговує.