Заява лідерів Великої сімки щодо ситуації в Україні

0
285

БІЛИЙ ДІМ
Офіс прес-секретаря
26 квітня 2014 року
Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Об’єднаного Королівства, Сполучених Штатів, Президент Ради Європи і Президент Європейської комісії, об’єдналися, щоб висловити наше глибоке занепокоєння з приводу зусиль сепаратистів дестабілізувати ситуацію у Східній Україні, що тривають за підтримки Росії, і наше зобов’язання робити подальші кроки, спрямовані на забезпечення мирної і стабільної обстановки для проведення президентських виборів 25 травня.
Ми вітаємо позитивні кроки, зроблені Україною задля виконання її зобов’язань, прийнятих відповідно до Женевської угоди 17 квітня Україною, Росією, Європейським Союзом і Сполученими Штатами. Ці дії включають роботу над конституційною реформою і децентралізацією, пропозицію прийняття закону про амністію для тих, хто мирно звільнить захоплені ними будівлі у Східній Україні, і підтримку діяльності Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Ми також відзначаємо, що уряд України стримано поводився з озброєними групами, які незаконно окупували урядові будівлі і сформували нелегальні контрольно-пропускні пункти.
На відміну від цього, Росія не вжила жодних конкретних дій на підтримку Женевської угоди.  Вона не висловила публічно цієї підтримки, не засудила просепаратистських дій, спрямованих на дестабілізацію України, не закликала озброєних заколотників мирно звільнити урядові будівлі, окуповані ними, і скласти зброю. Натомість вона продовжує нагнітати напругу, нарощуючи тривожну риторику і загрозливі військові маневри на кордоні з Україною.
Ми підтверджуємо наше рішуче засудження незаконної спроби Росії анексувати Крим і Севастополь, якої ми не визнаємо. Ми застосуємо всі можливі правові та практичні заходи проти цієї незаконної анексії, які торкнуться економічної, торговельної і фінансової сфер, але не обмежаться ними.
Зараз ми домовилися діяти оперативно, щоб накласти додаткові санкції на Росію. Враховуючи актуальність забезпечення можливості успішного і мирного демократичного голосування наступного місяця на президентських виборах в Україні, ми зобов’язалися діяти без затримок, щоб активізувати цільові санкції та заходи, які підвищать ціну, що її має заплатити Росія за свої дії.
Дії Росії в Україні і відповідь на них міжнародної спільноти вже дорого коштували їхній економіці. Тоді як ми продовжуємо підготовку до застосування ширших, узгоджених санкцій, включно із галузевими, якщо цього вимагатимуть обставини, відповідно до зобов’язання, прийнятого нами в Гаазі 24 березня, ми водночас підкреслюємо, що двері залишаються відкритими для дипломатичного врегулювання цієї кризи на підставі Женевської угоди. Ми закликаємо Росію приєднатися до нас у прихильності до цього шляху.