Андрій Мохник відвідав США

0
478

16-18 червня ц.р. відбувся візит до США Міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника для участі у міжнародній конференції «Наш океан», яка відбулася у м. Вашингтон за сприяння Державного департаменту США.
Основною  метою конференції було обговорення і відпрацювання нових підходів, спрямованих на прискорення досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття, пов’язаних з управлінням водними ресурсами та збереженням світового океану.
В рамках конференції А.Мохник провів низку зустрічей з представниками міжнародних екологічних організацій, керівниками екологічних і природоохоронних відомств інших країн, а також американськими високопосадовцями. Зокрема, відбулася коротка зустріч Міністра з Держсекретарем США Джоном Керрі.
А.Мохник провів окрему двосторонню зустріч з помічником Держсекретаря США – Головою Бюро з досліджень океану та міжнародних екологічних і наукових питань Джудіт Гарбер, в рамках якої сторони обговорили напрями подальшого розвитку українсько-американського діалогу в цій сфері, в т.ч. питання технічної допомоги та екологічної безпеки. Дж.Гарбер висловила готовність США до активізації співробітництва з Україною у сфері захисту навколишнього середовища, а також сприяння удосконаленню українського законодавства в екологічній сфері.
 Окрім цього, А.Мохник провів зустрічі з Виконавчим директором і Головою правління Глобального екологічного фонду доктором Наоко Ішії та Помічником Адміністратора Агентства США з захисту навколишнього середовища з питань міжнародних відносин та зв’язків з корінними народами Джейн Нішіда, під час яких було  обговорено питання охорони навколишнього природного середовища в рамках багатосторонніх заходів, обмін інформацією та реалізацію проектів в Україні у сфері енергозбереження і відновлювальної енергетики.
Крім того, А.Мохник зустрівся з Послом України в США Олександром Моциком та обговорив перспективи подальшого розвитку українсько-американської співпраці у сфері захисту навколишнього середовища, а також питання надання сприяння Міністерству екології та природних ресурсів України з боку Посольства у розвитку співробітництва з американською стороною.
Програма візиту Міністра також містила його зустріч з представниками української діаспори в США та керівниками американських компаній у сфері енергетики та екології.
Зазначений візит став першим візитом Міністра екології та природних ресурсів України до Сполучених Штатів та сприятиме розвитку двостороннього і багатостороннього співробітництва у сфері охорони навколишнього середовища.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»

Досьє «УС»
Мохник Андрій Володимирович народився 15.06.1972 року в смт. Липовець, Липовецького району, Вінницької області. Громадянин України. Освіта вища.
У 1994 році закінчив Київський державний університет будівництва і архітектури, спеціальність – «Промислове та цивільне будівництво», кваліфікація – інженер-будівельник.
У 2011 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, спеціальність – «Правознавство», кваліфікація – юрист.