Головне свято Америки

0
502

Підписання Декларації про Незалежність США від Об’єднаного Королівства Великої Британії стало чине найважливішою віхою в історії новоутвореної країни, подарувавши їй найголовніше свято за весь час існування. Цей липневий  день 1776 року дійсно ознаменував початок становлення Америки як самостійної та могутньої держави з великим майбутнім, а у волелюбної нації він викарбував міцну непохитну віру в краще життя. Тож влаштування гучних святкувань на честь Дня народження США відразу ж стало доброю традицією…
І хоча від пам’ятної дати минуло вже понад два століття, вогник патріотичного запалу американців, які й донині пишаються своєю країною, не згасає. Більш того: в наші дні свято незалежності набуло неабиякої популярності, адже для багатьох четверте липня – не лише нагода вшанувати свою насичену подіями історію, а ще й добрий привід гарно відпочити і розважитися.
Серед яскравої палітри урочистих заходів глядачів особливо приваблюють веселі паради, які вже стали невід’ємними символами Дня незалежності США. Ми відвідали одне з таких видовищних дійств, яке відбулося у містечку Уітон.
Четвертого липня, рівно о десятій годині ранку, головна вулиця міста, напередодні щедро прикрашена національними прапорами та іншою зірково-стрічковою атрибутикою, сповнилася гомінливим натовпом та щирим сміхом. А вже за мить вона нагадувала справжню сцену, якою неквапливо рухалися перші демонстранти, мало не кожен зі своєю цікавою програмою.
За півтори години урочистого параду гості свята і потанцювали під запальний ритм відомих пісень, і послухали більш стримані марші у майстерному виконанні духових оркестрів, подивилися різноманітні гімнастичні шоу, привіталися із костюмованими героями мультфільмів та отримали купу смаколиків й інших приємних подарунків. А невимушена доброзичлива атмосфера святкового параду, здавалося, об’єднала всіх присутніх у велику дружню родину, неодмінно подарувавши кожному гарний настрій та чудові враження.
Катерина ДІОСДАДО,
Уітон
Фото автора