Республіканці отримали більшість на виборах в Сенат США

0
317

На проміжних виборах в Конгрес США Республіканська партія досягла у вівторок, 4 листопада, великих успіхів. У Сенаті, де вибирають 36 осіб із 100, її представникам вдалося отримати чисельну перевагу над демократами.
Кандидати-республіканці змогли перемогти своїх конкурентів з Демократичної партії в семи штатах – Західній Вірджинії, Арканзасі, Південній Дакоті, Монтані, Колорадо, Північній Кароліні і Айові. Цих перемог виявилося досить для того, щоб отримати більшість в Сенаті.
У Нью-Гемпширі перемогу здобули демократи. У Луїзіані жодному з кандидатів не вдалося набрати абсолютної більшості, тому 6 грудня тут відбудуться перевибори. До виборів у республіканців було 45 сенатських крісел, у демократів – 53. Ще два незалежні сенатори голосували на користь Демократичної партії.
За попередніми підрахунками, республіканці, як і очікувалося, зберегли більшість у Палаті представників. Телеканал CBS повідомив, що вони можуть розраховувати, як мінімум, на 226 місць. За даними телеканалу NBC, кількість республіканців може збільшитися до 242. В ході виборів переобираються усі 435 депутатів Палати представників.
У разі повної перемоги республіканців у Конгресі здатність Президента США Барака Обами управляти країною впродовж двох років, що залишилися, на своєму посту буде сильно обмежена, відзначає агентство Reuters.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»