До Обами за допомогою

0
812

Численна делегація з України взяла участь у відкритті у Вашингтоні Меморіалу жертвам Голодомору
Як ми уже повідомляли в минулому номері «УС», у Вашингтоні відбулося відкриття меморіалу жертвам Голодомору в Україні. До центрального вокзалу столиці США, поблизу якого відбувалася церемонія, з’їхалися тисячі українців Америки та Канади, а також чисельні друзі України, котрі стали свідками цієї історичної події.
Від Української Греко-Католицької Церкви в цій скорботній і одночасно урочистій події взяли участь: Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, архиєпископ Стефан (Сорока), митрополит Філадельфійський, владика Павло (Хомницький), єпарх Стемфордський, владика Богдан (Данило), єпарх Пармський, владика Іван (Бура), єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії, владика Василь (Лостен), єпископ-емерит Стемфордської єпархії, численні священики і миряни.

Почесним гостем заходу була дружина Президента України Марина Порошенко, яка представила відеозвернення Президента України Петра Порошенка.
В урочистостях також взяли участь конгресмен Сандер Левін, який є автором Закону США, що дозволив Уряду України встановити меморіал на федеральній землі Округу Колумбія, конгресвумен Марсі Каптур, спеціальний помічник Президента США, старший директор з питань Європи, Росії та Центральної Азії Національної Ради з питань безпеки Чарльз Капчин, який зачитав офіційне звернення Білого Дому, голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, автор проекту пам’ятника Лариса Курилас, свідки Голодомору, а також духовні, культурні й громадські діячі.
Під час церемонії також транслювалися відеозвернення сенаторів Чака Шумера та Роба Портмана, зачитувалися звернення колишнього Президента США Джорджа Буша, кандидатів у Президенти США – колишнього Держсекретаря США Хіларі Клінтон, губернатора Джеба Буша та сенатора Марка Рубіо.
9 листопада 2015 року відбулося покладання квітів релігійними лідерами України до меморіалу Голодомору в Україні, освяченого у Вашингтоні напередодні. У церемонії взяли участь Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архиєпископ УГКЦ Святослав Шевчук, головний рабин Києва й України Яков Дов Блайх, митрополит УГКЦ в США Степан Сорока, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк та настоятель Свято-Троїцького храму м. Норт Роялтон протоієрей Роман Загурський.
БАРАКА ОБАМИ ПРОСЯТЬ ДОПОМОГТИ ПОДОЛАТИ ГУМАНІТАРНУ КРИЗУ В УКРАЇНІ
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася з листом до президента США Барака Обами з проханням про допомогу подолати гуманітарну кризу в країні.
Про це офіційно повідомили у столиці США українські релігійні лідери – автори послання..
«Звертаємось до вас від імені нашого народу про допомогу подолати гуманітарну катастрофу, яка охоплює нашу країну. Потреби є величезними: від медичних засобів, до предметів щоденного вжитку, таких як їжа, вода та одяг», – наголошується в листі, презентованого в Вашингтоні Патріархом Київським і Всієї Руси-України Філаретом, Предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви Святославом Шевчуком та головним рабином Києва і України Яковом Дов Блайхом.
У той час, як ЗМІ постійно повідомлять про війну Росії проти України, реформи українського уряду та фінансові виклики, питання людських страждань від бойових дій згадується рідко, зазначається в зверненні. Крім того, що Україна безумовно потребує більшої військової, фінансової та політичної підтримки, «ми маємо зосереджуватися на гуманітарному аспекті».
У документі нагадується, що, за офіційними даними ООН, понад 5 млн людей в Україні, в тому числі 1,7 млн дітей мають відчайдушну потребу гуманітарної підтримки. При цьому підкреслюється, що в понад 65% випадків ці потреби залишаються незадовільненими.
Релігійні лідери України подякували США за вже надану допомогу та звернулися з проханням про розширення певних програм.
«Ми просимо вас збільшити допомогу та задіяти весь потенціал Державної програми партнерства Національної гвардії США, а також програми «Партнерство заради миру» як інструментів полегшення наслідків гуманітарної катастрофи», – наголошується в листі.
При цьому зазначається, що реалізація цих програм дозволить швидше, впродовж лічених днів, та ефективніше доставляти в Україну медичну допомогу та інші гуманітарні вантажі.
За повідомленням прес-служби УПЦ КП,  9 листопада 2015 року в комплексі Білого дому відбулася зустріч Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Глави УГКЦ  Святослава (Шевчука) та Головного рабина Києва й України Якова Дов Блайха з представниками Адміністрації Президента США.
На зустрічі від Президента Сполучених Штатів Америки були присутні: від Ради національної безпеки – спеціальний помічник Президента та старший директор з Єворпейських справ доктор Чарльз Купчан, директор по Україні Ерік Сіарамелла, директор зі глобальної взаємодії Лора Шульц; від Управління з конфесійних питань та сусідства й партнерства – спеціальний помічник Президента з конфесійних питань та сусідства й партнерства Мелісса Роджерс; від Держдепартаменту США – радник з питань політики в Європі і Євразії в Бюро секретаря віросповідання і глобальних питань Дженніфер Вістренд.
Релігійні лідери передали вищезгаданий лист членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій – УПЦ КП, УГКЦ, РКЦ в Україні, протестантських Церков (ВСОЄХБ, ЦХВЄУ, УХЄЦ, УЛЦ), а також ДУМУ і ОІРОУ – Президенту США Бараку Обамі.
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»
Фото: Посольства України у США та Тетяни Чечетки