Це потрібно не мертвим, це потрібно живи

0
713

В листопаді щороку українці по всьому  світі згадують велику трагедію українського народу—Голодомор 1932-33 рр. В Норт Порті, Флорида, 56 Відділ СУА на своїх місячних сходинах вшанував пам’ять загиблих  10 мільйонів українців.
Запрошено почесних голів СУА Марію Наваринську, Іванну Мартинець, Орисю Свистун та Ліду Білоус запалити свічки пам’яті, а Оксана Лев уклала виставку деяких пам’ятників  Голодомору в Україні, Америці та Канаді.
Слово про Голодомор виголосила Віра Боднарук, а вірші про цю трагедію світового масштабу поетеси Антоніни Листопад з Луганську декламували Лариса Шпон та Оля Гронь.
На закінчення вірш Василя Симоненка «Народ мій є» прочитала Галя Ліснича. Коротка програма закінчилася журливою піснею «Пливе кача».
Для відвідувачів публічних бібліотек в містах Флориди, Сарасота та Веніс, референтки зовнішніх зв’язків 56 Відділу СУА Неля Лехман і Віра Боднарук підготовили виставку книжок, журналів, летючок і жетонів про Голодомор.
Неля Лехман подбала про лекції про Голодомор для студентів середніх шкіл (high school)  у Веніс і Норт Порті.
В останню неділю листопада старанням Громадського комітету західно-південної Флориди в церкві входу в Храм Пресвятої Богородиці буде відслужена соборна панахида за душі померлих з Голоду 1932-33 рр.
Вічна пам’ять жертвам Голодомору!
Віра БОДНАРУК,
референт зовнішніх зв’язків 56 Відділу СУА
Фото Христини ШЕЛДОН