Діалог з питань безпеки Україна-США

0
508

14 лютого у Вашингтоні, у Посольстві України в США, за участі Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна відбулося відкриття VIII Українсько-Американського безпекового діалогу.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін подякував Українському конгресовому комітету Америки (УККА), Центру американсько-українських відносин та Американській Раді з питань зовнішньої політики за організацію  заходу, який покликаний пожвавити фахову дискусію щодо України у США. Міністр також подякував Конгресу США за незмінну двопартійну підтримку, а також усій українській громаді США за важливу допомогу Україні.
Посол України в США Валерій Чалий привітав гостей заходу із 25-ою річницею україно-американських дипломатичних відносин, яка відзначається цього року та наголосив на необхідності подальшої незмінної підтримки України з боку США.
Президент УККА Андрій Футей презентував колишньому командувачу Вищого штабу союзних держав Європи Генералу Уеслі Кларку, а також американському науковцю Філіпу Карберу нагороди «Друзі України». Виступаючи Генерал Кларк відзначив мужність українського народу, який бореться проти агресії та роль, яку Україна відіграє для міжнародної безпеки. Філіп Карбер присвятив нагороду молодим українським захисникам.
Посол України В.Чалий також презентував Уеслі Кларку та Філіпу Карберу ювілейні годинники спеціально виготовлені до 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і США.
Перший день Діалогу передбачав зустріч в українському посольстві. Протягом другого дня, в середу, відбулися ряд панельних дискусій щодо питань безпеки в Україні, зміцнення її Збройних сил, посилення дипломатично-політичного фронту, перспектив підтримки України новою адміністрацією США. Дискусії проходитимуть у одному з приміщень американського Конгресу.
Це вже восьмий діалог з питань безпеки. Захід проводиться традиційно щороку та збирає, в тому числі, членів американського Конгресу, адміністрації США, Пентагону, а також представників українського державного керівництва.
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»