Про продуктивну зустріч Клімкіна з Тіллерсоном

0
430

«У мене була дуже хороша, продуктивна зустріч з держсекретарем Сполучених Штатів Рексом Тіллерсоном. Він запевнив мене, що Сполучені Штати будуть послідовно продовжувати підтримку України в боротьбі з російською агресією, що Україна є одним з ключових партнерів США у регіоні», – зазначив Клімкін після зустрічі з главою американської дипломатії. За словами глави українського МЗС, з американського боку пролунала позиція, що США будуть також послідовно підтримувати Україну на шляху реформ.
Коментуючи домовленості з підготовки зустрічі президентів США і України, Клімкін відзначив: “Ми обговорювали контакти, про які я не можу сказати дуже докладно, але, звичайно, ми говорили і про те, яким чином ми будемо співпрацювати разом у найближчому майбутньому в сфері нашої протидії російській агресії “. Він окремо наголосив, що під час зустрічі дуже чітко прозвучало, що “питання України жодним чином не буде вирішуватися контексті з іншими питаннями”.
Виступаючи на слуханнях у Сенаті США, Клімкін заявив, що жодних угод із Росією не повинно бути укладено, поки вона не виконає всіх положень Мінських угод. Він також наголосив на необхідності надання Україні оборонних озброєнь. “Оборонні озброєння, що поставляються США, і тривала військова і технічна підтримка послали б потужну заяву Кремлю і значно поліпшили можливості України щодо захисту своєї території від російської армії”, – сказав Клімкін.
Треба відзначити, що з американського боку не пролунало жодних заяв та коментарів за результатами зустрічі міністрів.
Тому звернувся до голови Євразійського центру ім. Діну Патрічіу Атлантичної ради США, екс-посла США в Україні Джона Гербста з проханням прокоментувати результати візиту Клімкіна до США і його переговорів з Тіллерсоном.
— Зустріч Клімкіна з держсекретарем Тіллерсоном була чудовою. Наскільки я розумію, держсекретар підтвердив, що санкції проти Росії залишатимуться, допоки не буде повністю імплементовано Мінські угоди. А також він запевнив у нашій підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.
Я не знаю, чому цієї заяви не прозвучало саме з вуст Тіллерсона. Можу лише зазначити, що він загалом намагається не привертати до себе уваги.
— Добре, що запевнення в підтримці України пролунали з боку Тіллерсона, а коли ми почуємо це від самого президента Дональда Трампа?
— Усі чиновники президента у сфері національної безпеки розуміють необхідність підтримки України і стримування російської агресії. Але не ясно, чи президент розуміє це. Але для Трампа політично невигідно продовжувати слабку політику щодо РФ за рахунок України. В Конгресі шириться підтримка щодо надання Україні оборонної летальної зброї. Однак немає ніяких свідчень, що думає з цього приводу нова адміністрація США. І правдою є те, що минулого року керівники виборчої кампанії Трампа виключили з партійної програми Республіканської партії  положення, у яких підтримувалося надання Україні зброї.
— Деякі ЗМІ повідомили, що у США готується законопроект про скорочення удвоє військової допомоги Україні: зі 300 млн доларів до 150 млн. Як ви це можете прокоментувати?
— Наскільки я розумію, цей законопроект не скорочує обсяг військової допомоги Україні. У ньому йдеться про витрату однієї частини грошей поточного фінансового року і другої частини наступного. Щоправда, не ясно, хто заклав у розділ пункт про заборону використання засобів допомоги на придбання портативних ракет. На мою думку, хтось просто додав цей пункт до законопроекту. Поки не зрозуміло, чи в кінцевому рахунку цей розділ буде збережено.
Микола СІРУК