Річард Дурбін та Майкл Квіглі щиро вболівають за Україну

0
681

В Українскому культурному центрі з сенатором США Річардом Дурбіним і конгресменом США Майклом Квіглі нещодавно мали нагоду поспілкуватися українці Чикаго.
Сенатор і конгресмер поділилися з українцями враженнями від зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.
«Українське Слово» уже повідомляло, Президент України обговорив з представниками Конгресу США питання зміцнення стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами та протидії російській агресії.
Глава держави подякував за тверду і послідовну двопартійну підтримку України з боку обох палат Конгресу США у протидії триваючій російській агресії.
Петро Порошенко детально поінформував співрозмовників про ескалацію ситуації на Донбасі та триваючі провокації і порушення режиму припинення вогню з боку контрольованих Росією бойовиків.
Під час зустрічі у Києві було відзначено необхідність збереження і посилення міжнародних санкцій щодо РФ до повного виконання нею Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом.
Окрему увагу співрозмовники приділили питанням реалізації реформ в Україні та подальшому сприянню у цьому процесі з боку Сполучених Штатів.
Петро Порошенко підкреслив важливість ухвалення Палатою представників та Сенатом законів і резолюцій на підтримку України, проекти яких наразі знаходяться на розгляді Конгресу США.
«Вражає, що Президент Трамп з досі невідомих причин не виказує бажання як вдома, так і за кордоном протидіяти російській агресії, — написав Квіглі у статті, нещодавно опублікованій у Politico. — Нова адміністрація не виключає знаття російських санкцій, які були введені у відповідь на вторгнення до Криму та втручання у американський виборчий процес».
Окрім України, Річард Дурбін відвідав також Польщу та Литву. «В нас новий президент, і у цих країнах задають дуже багато питань», — констатував сенатор на зустрічі з українцями Чикаго.
За словами конгресмена Майка Квіглі, у Литві, Латвії, Естонії та Грузії, інших пострадянських країнах вкрай занепокоєні імперськими амбіціями Кремля. «Путні прагне відродити Радянський Союз, — цитує Майка Квінлі ChicagoSuntimes. — Це вельми збентежує представників першого та другого покоління американців, чиє коріння з цих держав».
Річард Дурбін та Майкл Квіглі відповіли на запитання учасників зустрічі в Українскому культурному центрі.
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»
Фото: Peter Koutun