Блаженніший Святослав відвідав парафію Святого Михаїла в Арізоні на кордоні з Мексикою

0
966

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 1 липня 2017 року відвідав із душпастирським візитом невелику за чисельністю парафію Святого Михаїла в місті Тусон у Південній Арізоні, що практично на кордоні з Мексикою.
Як відзначили вірні, для них це був справді історичний день, оскільки досі тут ще ніколи не бував жоден Глава УГКЦ.
Ця парафія є найбільш віддалена в Чиказькій єпархії – понад 2800 кілометрів від Чикаго.
Предстоятель УГКЦ відслужив Архиєрейську Літургію у співслужінні з місцевим священиком о. Андрієм Чировським, настоятелем храму Успення Богородиці у Феніксі о. Гугою Соутусом, його братом о. Анібалом Соутусом та о. проф. д-ром Григорієм Зубачем із Фрезно (Каліфорнія).
Спільно з Блаженнішим Святославом приїхали помолитися вірні з Тусона, Фенікса та ще кількох міст Каліфорнії. Помолитися прийшли і римо-католики, «Лицарі Колумба» та представники Рутенської Греко-Католицької Церкви.
На Богослужінні також були присутні представники трьох Православних Церков: Грецької, Антіохійської та Православної Церкви Америки, що свідчить про добрі стосунки між УГКЦ та православними конфесіями в Південній Арізоні.
Співом провадила добродійка і викладач церковної музики Меліта Мудра-Зубач із доньками з допомогою місцевого крилосу. Предстоятеля УГКЦ привітали при вході до храму голова душпастирської ради Дейвид Макіборський, голова сестрицтва Святих Марти й Марії Іванка Кол та діти парафії.
Під час проповіді до вірних Блаженніший Святослав відзначив, що ми прийняли великий дар спасіння й божественного життя, яким маємо вільно ділитися з іншими. За його словами, і саме в цій малій, але теплій та динамічній парафії не тільки українці, а й люди різних народів, рас і культур знаходять місце зустрічі з живим Христом у церкві Володимирового Хрещення.
Після Літургії вірні мали можливість неформально поспілкуватися з Главою Церкви. Для культурної програми запросили мексиканський музичний гурт “Маріачі Луз де ла Лун”, який виконував народні твори сусідньої Мексики. Бандурист Лука Міллер зі Сан Дієго виконав старовинну думу.
Вірні парафії Святого Михаїла відзначають, що цей день залишиться незабутнім для їхньої громади. І вони, як віддалена парафія, відчули, що Отець і Глава УГКЦ дбає про своїх людей, навіть якщо вони перебувають дуже далеко.
У неділю, 2 липня, Блаженніший відслужив у найближчій сусідній парафії у Феніксі Архиєрейську Службу з нагоди 60-ліття парафії.
Блаженнішого Святослава вітали понад двісті парафіян і гостей парафії.
Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що ми є Українською Церквою, котра завжди була і є відкрита не тільки для українців, а й для всіх людей. «Ми благословенні, що можемо називати себе Божими людьми і повинні поширювати красу наших чудових традицій Української Греко-Католицької Церкви серед інших націй і народів», – зазначив Глава Церкви.
Для громади візит Глави УГКЦ є історичним. «Наша скромна парафія має велику честь святкувати своє 60-річчя з найбільш почесним гостем – Блаженнішим Святославом. Ми назавжди запам’ятаємо цей історичний день, що наповнив наші серця чудодійною благодаттю і патріаршим благословенням. Ми будемо виконувати настанови нашого патріарха і надалі поширювати найкращі традиції й обряди Української Греко-Католицької Церкви з іншими церковними громадами Фінікса», – сказав парох парафії Гуго Соутус.
Греко-католицька парафія Успення Пресвятої Богородиці була заснована у Феніксі у 1957 році. Її засновниками були отець Роман Ганас і п’ять родин, які мали бажання прославляти Господа Бога в кращих традиціях Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні парафія нараховує понад 120 родин.
Помолитися разом із греко-католиками у Феніксі прийшли преосвященний владика Томас (Олмстед) – ординарій Римо-Католицької єпархії, преосвященний пладика Джеральд Н. Діно – глава Візантійської єпархії Покрови Пресвятої Богородиці у Феніксі та всечесний о. Петро Мазепа, парох УПЦ Покрови Пресвятої Богородиці.
Департамент інформації УГКЦ