У Києві відбувся відбір української команди Марафону Морської піхоти США

0
375

На стадіоні Центрального спортивного клубу Збройних Сил України 35 сильних та мужніх учасники АТО взяли участь у відборі до складу української команди Марафону Морської піхоти США, що відбудеться у жовтні в м. Вашингтон. Україна отримала запрошення на участь у зазначеному заході.
Умови для участі у відборі були наступні: проходження військової служби в районі АТО, наявність поранень та на момент участі у відборі пройти повний курс лікування та реаблітіації.
Спека далась в знаки. Це створило додаткові випробування для учасників відбору — висока температура повітря посилює тиск на протези, і спричиняє больові відчуття в місцях поранень. Попри те, що дистанції були відносно не великі 2 та 5 км — здолати їх було дуже важко. Обирати кандидатів так само буде не легко, адже кожен з учасників заслуговує на включення до команди. Українські учасники Марафону будуть бігти на спеціальних бігових протезах — таких в Україні не виробляють. Більшість бійців на етапі відбору бігли на «повсякденних» протезах, що не передбачені для фізичних навантажень.
Першими бігли учасники, які зареєструвались на дистанцію 42 км. Це повний марафон. Така дистанція вимагає якісної підготовки та мужності. Учасники бігли тестові 5 км.
Учасників, що зареструвались на дистанцію 10 км — найбільше. Ця дистанція для когось може виявитись справжнім викликом. Адже після деяких поранень лікарі не завжди прогнозували бійцям, що вони зможуть ходити, не говорячи про біг. Але кандидати показали достойні результати.
Як повідомила координатор відбору, представник офісу Уповноваженого президента України з питань реабілітації Катерина Машко, цього року українські військові вдруге візьмуть участь у Марафоні морської піхоти США: у жовтні 2016 року організатори марафону запросили чотирьох українців, цього року вони чекають на сімох учасників трьох супроводжуючих з України. Окрім безпосередньо участі у забігу (дистанції 5 або 42 кілометри), поранені солдати відвідають Пентагон, Посольство України у США і зможуть поспілкуватися з побратимами зі Сполучених Штатів та інших держав.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ