«Сенаторе, ми дуже вдячні вам! Ви – справжній герой Америки, але ви і справжній герой України»

0
643

31 серпня – 1 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко відвідав Сполучені Штати Америки з приватним візитом для участі у жалобних заходах прощання із сенатором США Джоном Маккейном.
«Від імені народу України та від себе особисто маю намір віддати останню шану видатній особистості, великому другу України. Незламність його духу мотивує. Його відчуття історичного моменту вражає. Його бачення майбутнього надихає», – відзначив Глава держави перед відльотом до Вашингтона.
Петро Порошенко у Вашингтоні взяв участь у жалобних заходах прощання із сенатором Сполучених Штатів Америки Джоном Маккейном.
«Сенаторе, ми дуже вдячні вам. І саме тому зараз, доносячи думки і співчуття великої 45-мільйонної нації, сьогодні я тут», – сказав Глава держави після церемонії.
Петро Порошенко зазначив, що у цей сумний день він, як Президент України і як друг сенатора Маккейна, мав бути на церемонії «для того, щоб віддати шану і повагу моєму другові і великому другу України, справжньому американцю і справжньому борцю за ідеали демократії і свободи».
Президент особливо відзначив, що сенатор Маккейн був поруч з Україною та українцями в критичні моменти нашої історії. «Ми всі запам’ятали його на Майдані під час Революції Гідності, коли при температурі мінус 26 градусів він вийшов роздягнутий, звернувся до сотень тисяч людей, які стояли на Майдані для того, щоб висловити абсолютно необхідні тоді слова підтримки. Що весь світ і Сполучені Штати Америки разом з українцями. І коли треба було консолідувати світ під час Мюнхенського безпекового форуму – він був лідером і допомагав нам», – констатував Глава держави.
Петро Порошенко також пригадав одну із останніх своїх зустрічей з сенатором, коли вони разом із Джоном Маккейном вирішили відвідати українських морських піхотинців, які тримали оборону в районі Широкиного. «За 10 кілометрів до під’їзду Служба безпеки мені повідомила, що почався артилерійський обстріл місця, до якого ми їхали. І я сказав сенатору, що я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, маю бути там. І я назавжди, на все життя запам’ятав його слова: «У найважчі і в найнебезпечніші часи вашої історії, пане Президент, я з вами».
 «Сенаторе, ми дуже вдячні вам. І саме тому зараз, доносячи думки і співчуття великої 45-мільйонної нації, сьогодні я тут. Ви – справжній герой Америки, але ви і справжній герой України. Спасибі вам», – сказав Глава держави, висловлюючи подяку і шану сенатору Джону Маккейну.
У церемонії вшанування пам’яті Джона Маккейна взяли участь Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс, екс-Президенти США Джордж Буш, Барак Обама, радники Президента США Джон Болтон, Джеред Кушнер.
Візит носив приватний характер, тому Петро Порошенко здійснив поїздку до Вашингтона рейсовим літаком.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»
Фото Михайла ПАЛІНЧАКА