ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДУХ КАВ’ЯРНІ “PRAGA”

0
589

cafe0_360(чеське кафе у польській околиці припало до сподоби й українцям)
 
Існують дві речі, що змушують нас скинути втому, ранкову сонливість і підбадьоритись. Це запашна європейська кава і солодкий шматочок на блюдечку. Та коричнева рідина з ароматом приблизно ідентичним натуральній каві, яку із пластикових горняток масово п’ють на ходу жителі Сполучених Штатів, важко назвати справжнім напоєм. Пити каву – це мистецтво, ритуал, який вимагає відповідного антуражу. Маленькі затишні кав'ярні, кава і до кави – на цьому концентрується уся Європа.

Завдяки гарному, привітному і виключно дбайливому ставленні до клієнтів, кафе “PRAGA” стало надзвичайно популярним серед нас, європейців. Сюди полюбляють завітати не лише чехи та словаки, а й поляки, українці, росіяни, серби та болгари. Тут вам запропонують справжню каву, смачний, по-домашньому приготований сніданок чи обід, апетитну вечерю і, звичайно, десерт. Страви цієї фірмової кав'ярні задовольнять апетит будь-якого гурмана, а чеське пиво нагадає про старі, давні часи, коли цей напій важко було знайти у наших українських магазинах чи ресторанах.

У Чикаго є багато оригінальних ресторанчиків, де збираються художники, архітектори, актори, музиканти, студенти, усі європейці, які ще не забули смак справжньої кави та дух справжніх європейських кав’ярень.

 

cafe2_270Та, завітавши до кафе “PRAGA”, ми  ще й занурились у хвилі улюблених віденських, французьких, польських, українських мелодій, які виконував справжній піаніст-віртуоз. Була п‘ятниця, кінець робочого тижня, тому ми нікуди не поспішали. Не помічаючи, як збігає час, ми насолоджувались чудовими мелодіями, знайомими піснями і … чеським вином, яке рубіном переливалося в бокалах. Кажуть, що всесвітньо відомий композитор Станіслав Людкевич провів у кав’ярнях половину свого життя, але не на жарт лютував слухаючи недосконалу гру “каварняних” музиків. У “PRAGA” щоп‘ятниці грає справжній музикант, співак і композитор Володимир. Щодня тут вас зустріне привітна і щира господиня, чешка Мілада.

Завітайте і ви до цієї оригінальної європейської кав’ярні, де можна смачно поїсти, випити горнятко запашної кави з традиційним тістечком, обговорити світові чи місцеві новини, послухати хорошу  музику і просто відпочити. Не пошкодуєте!

Адреса кафе “PRAGA”: 6710 W. Belmont Ave., Chicago, Il 60631, тел. (773) 427-7587

Ольга РУДА