САУНА – УНІКАЛЬНА СКАРБНИЦЯ ЗДОРОВ’Я

0
565
img
img
img

Найкращий спосіб розслабитись – це відвідати гарну сауну. “Chicago Sweatlodge“ – це сауна найвищого класу. У вашому розпорядженні кімнати для відпочинку з телевізорами, затишною музикою та напоями, ресторан, душові кабінки, басейн і, звичайно ж, власне сауна. Сьогодні наша розмова з власником сауни, що знаходиться недалеко від перехрестя Cicero та Addison, в самому серці Чікаго, Русланом Демиденко. Руслан родом з України, випускник Чернівецького університету, в Америці вже понад сім років.

– Руслане, ти являєшся власником такого «потрібного для здоров’я» бізнесу – що таке сауна і чому вона вважається лікувальною?

– Сауна – своєрiдне мистецтво, приємне та корисне, якому треба вчитися. Традицiйнi сауни (фiнськi лазнi) за устроєм такi ж, як i українські. Процедури вiдрiзняються лише тим, що фiни люблять бiльш суху пару, що легше переноситься, нiж волога. Пiсля 5 хвилин перебування в саунi з температурою повiтря 90-100°С, температура шкiри пiдвищується до 39-40°С. Подальше пiдвищення температури шкiри уповiльнюється в результатi розширення кровоносних судин i iнтенсивного потiння. Через 30 хвилин, досягнувши 41°С, температура шкiри починає знижуватися, при цьому температура внутрiшнiх органiв поступово досягає 38-39°С. Це вiдповiдає стану лихоманки, коли рiзко зростають обмiннi процеси i пiдвищується опiр органiзму до дiї хвороботворних вiрусiв i бактерiй. У саунi потрiбно спокiйно сидiти або стояти, час вiд часу повiльно рухаючи кiнцiвками або всiм тiлом.

– Які види саун ти знаєш і які з них найкорисніші для нас?

– Існує три види саун. Суха, так звана «шведська», є найгарячішою. Температура тут 90-1100С, а максимальна вологість повітря – 10%. Шкіра швидко висихає, а потім починає сильно потіти. Рекомендується особам з жирною шкірою – розблоковує пори. Найхолоднішою є сауна з температурою 45-650С та вологістю 40-60%. Це сауна з травами, після неї інгаляції не потрібні. Замість трав можна використовувати ароматичну олію. Нею можуть скористатися ті, кому протипоказані високі температури. Найпопулярнішою є парова, мокра сауна – фінська, з температурою 70-900С. У ній треба поливати гарячі камені водою, завдяки чому вологість підвищується до 35%.

– Руслане, чому сауна так корисна для нашого організму?

Природний процес потовиділення при приємній, комфортабельній температурі гарантує відмінний догляд за шкірою, її пожвавлення, очищення й омолодження. Тіло заряджається енергією й оздоровлюється, з‘являється відмінне самопочуття. Виявляється, регулярні візити до сауни оберігають від інфекцій і застуди, регулюють циркуляцію крові, очищують шкіру, покращують настрій. Тому запрошуємо усіх до нашої сауни і будьте здорові.

Для наших читачів нагадуємо адресу “Chicago Sweatlodge“:
3500 N. Cicero Ave. Chicago, Il 60641
773-202-1777

Ольга РУДА,
“Українське Слово”