58-і Річні Загальні Збори Кредитівки Самопоміч в Чікаґо

0
533
img

3-го травня 2009 року. Прекрасна, соняшна неділя, що аж просилося надворі погуляти. Однак члени Українсько Американської Федеральної Кредитової Спілки “Самопоміч” вже о 1-ій годині пополудні почали сходитися в залі на третьому поверсі головного бюро “Самопомочі”, щоб прослухати звіти діяльности Кредитівки за 2008-ий рік і внести рішення на 2009 рік.

Рівно о другій годині, у присутності повної залі членів, Президент Дирекції Михайло Кос відкрив збори та попросив чоту українських ветеранів внести прапори. Після державних гімнів, Владика Ричард Семенюк прочитав молитву, й однохвилинною мовчанкою вшановано членів і працівників Кредитівки, які відійшли у вічність протягом минулого року.

Далі слідували звіти членів Дирекції і комітетів. Президент Дирекції Михайло Р. Кос у своєму слові згадав про економічні проблеми та рецесію, яка поширилася по всіх країнах світу. Кінчаючи свої слово Президент Кос згадав, що він – обережний оптиміст: “…я довіряю нашим людям. У нас – Рада Директорів, члени Комітетів і працівники, які здібно працюють у сьогоднішньому важкому середовищі. Крім того, коли споглядаю в історію, я бачу, що хоча Велика Депресія 1929 року була трагічною, наша держава пройшла кризу й стала однією з наймогутніших і найбагатших країн світу… наша держава, як і наша Україна, вийде з цієї кризи сильнішою.”

Президент установи і Виконавчий Директор Кредитівки “Самопоміч” Богдан Ватраль прозвітував про діяльність Кредитівки. Подаємо уривок з його слова:

“Протягом останнього десятиліття я Вам нагадував, що наша мета – збільшити капітал та потужність Кредитівки для того, щоб вона могла все обслуговувати Вас потрібними фінансовими послугами. Коли у 2008 році інші фінансові установи розвалювалися, Кредитівка зберегла свою життєздатність.

У 2008 році наша установа заробила $3,424,527. Наш прибуток дав нам можливість збільшити нашу резерву до $77,200,000 дол. Рівночасно, з огляду на збільшення наших залеглих позичок – бо і наші члени, як й інші люди, тратять роботу і можливість сплачувати позички – ми збільшили нашу резерву на позичкові втрати до суми $7,700,000 дол. Капітал нашої установи зріс до солідних $84,995,549 дол. Сьогодні Кредитівка “Cамопоміч” є одна з найздоровіших фінансових установ. Наша установа є більш стабільна ніж 90% всіх кредитних спілок у Сполучених Штатах.

На день 31 грудня 2008 року, активи дорівнювали $472,052,527; сума позик була $250,596,065; а членство зросло до 23,889. Плян праці, що ми уклали завчасно (наш business plan) приготовив нас на цей момент. На відміну від інших фінансових установ, наша установа буде й надалі прибуткова і стабільна, навіть з огляду на поважні видатки”.

Віце-Президент Дирекції Ореста Фединяк, голова Фундації “Самопоміч” пояснила, що таке Фундація, чому її створено та як можна вносити подання на підтримку від Фундації “Самопоміч”. Створивши Фундацію для виділення харитативних пожертв та оприділювати датки громадським установам, Дирекція може сконцентрувати свою увагу над вирішуванням фінансових справ Каси і захищенням її подальшого стабільного росту.

Віце-Президент Дирекції Олег Караван прозвітував про будівничі пляни кредитівки. У Ню Джерзі відкрито філію при Українсько Американському Культурному Осередку Ню Джерзі у Виппані; закрито філію в Парсиппані. Деякі інші будівничі пляни задержалися завдяки економічним обставинам.

За Кредитовий Комітет звітував голова Антоній Кіт. Протягом 2008 року, Кредитовий Комітет ухвалив 1328 позик на суму $40,942,280 дол.

Звіт Контрольної Комісії прочитав Богдан Вруський, пояснюючи ролю Комісії та визнаючи, що федеральні ревізори хвально підтвердили сильний та стабiльний стан нашої установи.

Далі пройшла жвава дискусія на звітами, яка включала також вільні внески членів. Після уділення абсолюторії уступаючій управі, переобрано трьох членів до Дирекції, так що склад дирекції остається без змін.

Зібрані члени вислухали ряд привітів від громадських установ та окремих осіб. Першим привітав присутніх новоназначений Генеральний Консул України в Чікаґо Константин Кудрик. Від УККА вілліл Ілліной виступив з привітом Богдан Мельник, дякуючи Кредитівці за тісну співпрацю.

З привітами також виступили Галина Бориславська з організації “Помаранчева хвиля”, Богдан Боднар від Товариства Новоприбулих та Іван Павлик від ООЧСУ.

Церковних представників на залі було багато, і з привітами виступили священики з 9-ти українських православних і католицьких парафій: о. Богдан Налисник, парафія св. Миколая; о. Михайло Пасіка, парафія св. Софії УПЦ-КП; о. Панкратій, Катедра св. Волидимира; отець Ігор Кошик висловив признання, що коли йдеться про працю з “новоприбулими”, “це єдина установа, яка хотіла нас слухати, яка нам довіряла, яка нам допомагає”; отець Микола Бурядник з парафії св. Йосифа, при якій існує одна з найактивніших філій Кредитівки похвалив її працівників, згадуючи, що вони завжди готові вислухати всі проблеми членів та порадити їм; отець Ярослав Мендюк з парафії св. Йосафата, при якій існує єдина філія Каси в штаті Індіяна, висловив подяку за те, що на минулорічне святкування 50-тиліття парафії прибула Дирекція Кредитівки у повному складі, та що Каса завжди щедро допомагає парафії.

Між представниками інших громадських установ, що виступили з привітами, були Ірина Вруська від СУМ ім. Павлушкова в Чікаґо й Мирон Васюнець – СУМ Палатайн, який особливо подяував за допомогу в проекті перебудови Осередку в Палатайн, що буде закінчений літом 2009 року та включатиме нове приміщення філії Кредитівки. Привіт від Пласту склав Андрій Дурбак, згадуючи при тому, що від самих початків існування Кредитівки була тісна співпраця між цими двома одиницями.

Орися Кардосо, президент Українського Інституту Модерного Мистецтва подякувала кредитівці за постійну, щедру допомогу й зрозуміння їхніх потреб.

Гриць Караван склав привіт від танцювального ансамблю “Громовиця”, особливо дякуючи дирекції Кредитівки за допомогу ансамблеві сповнювати свої мистецькі мрії та згадуючи, що понад 80% танцюристів ансамблю є активними членами Кредитівки.

Від Української Катольцької Наукової Фундації та УКУ присутніх привітав Данило Шиманський.

Лука Костелина, активний громадський діяч, який часто дописує до преси про різні події в нашому Українському Селі, поґратулював пристунім членам за те, що вони складають свої ощадності в Касі та що прийшли на Збори, нагадуючи, що “управа у Вашому імені провадить установою”.

Були й інші привіти, а на кінець цієї точки протоколу, Віце-Президент Дирекції прочитав список привітів отриманих поштою.

Про Кредитівку “Самопоміч” можна докладніше довідатися, зайшовши на веб-сторінку Каси: www.selfreliance.com, де можна віднайти останній “Кооперативний Голос” із усіма звітами, та іншу корисну інформацію.

В неділю 17 травня, о год. 2-ій пополудні відбудуться інформативні сходини для членів Українсько Американської Федеральної Кредитової Спілки “Самопоміч”, що відвідують філії у Ню Джерзі, у приміщенні Українсько Американського Культурного Центру, Виппані, Н.Дж.