В українських кредитівках 2,226,217,650 дол.

0
644
img

5 і 6-го червня 2009 р. в Українсько-Американському Культурному Центрі у Виппані, Нью-Джерсі відбулася конференція та загальні збори Централі Українських Кооператив Америки (ЦУКА).

Участь в цій конференції брали делегації всіх 16 українських кредитних спілок Америки.  Присутніх було понад 60 осіб.  ЦУКА об’єднує всі українські кредитні спілки Америки разом з їхніми філіялами та 106,488 членством.  Спільний капітал цього членства в 2008 році досягнув 2,226,217,650 доларів.  Помимо надзвичайно тяжких економічних обставин минулого року, українські кредитні спілки Америки видали 3,341,000 доларів на виховно-наукові, інформаційні, громадські і церковні потреби.

Привітав і відкрив конференцію голова Рали Директорів ЦУКА Богдан Ватраль.  Він подякував Орисі Бурдяк за дуже акуратну і успішну програму конференції та привітав гостей.  З привітами виступили Ігор Ляшок, президент Української Світової Кооперативної Ради, Ольга Шевелі – представник Української Кооперативної Ради Канади і Тамара Денисенко, член екзекутиви Світового Конгресу Українців.

Перший день конференції був присвячений доповідям про світову і американську економічну кризу яку ми переживаємо, про події в конгресі, зміни в банковій системі, кооперативному русі та подіями у Вашингтоні.  Прелегентами були:  Джан Мекекні III, директор публічних та конгресових справ державної агенції NCUA, Рональд Коза, який відповідає за інвестиції “Members United Corporate Federal Credit Union”, виголосив доповідь на тему “Кооперативні перспективи”, та Ділон Шей, представник Асоціяції Федеральних Кредитних Спілок Америки, говорив на тему “Останні економічні події у Вашингтоні відносно американських кредитних спілок”.  В кінці дня відбулися дискусії “круглого стола”, яким провадили Богдан Курчак з Самопомочі, Нью-Йорк і Марія Седлярчук з кредитівки “Дніпро” у Боффало, Н.Й.

На другий день конференції відбулася звітно-виборча програма ЦУКА.  Предсідником цієї програми була обрана Тамара Денисенко з Рочестер, Н.Й.  Першим звітував голова Ради Богдан Ватраль.  Він звернув увагу на дуже добру співпрацю централі з поодинокими кооперативами, подав болючу втрату 808 осіб в членстві, безробіття серед членства що негативно впливає на сплачення позичок.  В Америці і в цілім світі рецесія.  Помимо того членські вклади українських кредитних спілок зросли до суми 1 мільярд 843 мільйонів дол.  Позички також зросли до рекордової суми 1 мільярд 442 мільйонів доларів.  Передбачається що цей, 2009 рік також буде економічно тяжким.

В загальному господарка українських кредитних спілок є сумлінна і ощадна, та тішиться довір’ям свого членства.

Орися Бурдяк, президент ЦУКА, докладно подала в цифрах прибутки та видатки канцелярії, співпрацю з головою Ради та окремими кредитними спілками.  Присутні оплесками одобрили її невтомну працю і працю її помічників в канцелярії ЦУКА.

Обраними до Ради Централі Українських Кооператив Америки були:  Яків Борсу (“Основа”, Парма, Огайо), Андрій Дякун (Боффало, Н.Й.), Роман Комічак (Піттсбург), Василь Корнило (Рочестер), Юрій Педенко (Міннеаполіс), Юрій Стахів (“Самопоміч” Нью-Інгланд), Ярослав Федун (“Самопоміч” Нью-Джерсі), Богдан Чепак (“Самопоміч” Клівленд), Андрій Якимович (“Будучність”, Воррен, Мічіган).

Головою дирекції ЦУКА обрано президента чіказької Кредитівки “Самопоміч” Богдана Ватраля. Заступниками голови централі обрано доктора Миколу Григорчука (“Самопоміч”, Воррен, Мічіган) та Степана Керду (Балтимор), а секретарем – Марусю Колодій (Філядельфія).

До складу виконавчого (екзекутивного) комітету ЦУКА увійшли: Сергій Гошовський (“Національна”, Нью-Йорк), Володимир Козіцький (СУМА-Йонкерс, Нью-Йорк) та Богдан Курчак (“Самопоміч”, Нью-Йорк). Почесним членом виконавчого комітету обрано доктора Богдана Кекіша (“Самопоміч”, Нью-Йорк).

До складу Статутової комісії увійшли: Богдан Кекіш (“Самопоміч”, Нью-Йорк), Любомир Липецький (“Самопоміч”, Воррен, Мічіган) та Орест Ліщинецький (“Самопоміч”, Клівленд).

До складу Контрольної комісії увійшли: Олег Караван (“Самопоміч”, Чікаго), Богдан Савицький (“Самопоміч”, Нью-Йорк) та Андрій Якимович (“Будучність”, Воррен, Мічіган).

До складу Номінаційної комісії увійшли: Орест Ліщинецький (“Самопоміч”, Клівленд), Юрій Стахів (“Самопоміч”, Нью-Інгланд), Ярослав Федун (“Самопоміч”, Нью-Джерзі), та Катерина Попович (“Самопоміч”, Нью-Йорк).

На запрошення Володимира Козіцького, голови дирекції Федеральної Кредитової Кооперативи СУМА, наступні загальні збори Централі Українських Кооператив Америки відбудуться в Йонкерс, Нью-Йорк.

Володимир Пилишенко, Рочестер