СТРАХУВАННЯ – РОЗКІШ ЧИ ЖИТТЄВА НЕОБХІДНІСТЬ?

0
540

marek_360Компанія “North Central Insurance Brokers, Inc.” (SPHINX) приходить на допомогу

Щодня в Сполучених Штатах Америки стається безліч автомобільних аварій. Також, згідно статистики, в нашому штаті приблизно 28-30% водіїв взагалі не мають страхівки на автомашину. Отже, на сьогодні дуже важливим є наявність хорошої автомобільної страхівки. При аварії одразу ж виникають безліч запитань: до кого звернутися по допомогу, хто оплатить збитки, хто покриє медичні витрати? Хто нас може образити і як? І тут на допомогу приходить наш страховий агент, наш ангел-хранитель.

Сьогодні наша розмова з президентом компанії “North Central Insurance Brokers, Inc.” (SPHINX) Мареком Пласеком.

– Марек, почнемо з найпростішого. Одного мого знайомого “застрахував” ділер, у якого він купував авто. Тобто, повідомивши, що без страхівки покупець не зможе виїхати за ворота, просто зателефонував в якусь компанію і йому тут же відфаксували страховий поліс на підпис. Виглядало дуже зручно. Тільки, коли ця людина потрапила в аварію, виявилося, що йому продали найгіршу компанію, що в ній ніхто не розмовляє ні українською, ні російською, ні польською, а механіки навіть не хотіли чути за цю іншуру. “Вони ніколи не платять” – була їхня відповідь. Що ти можеш сказати з цього приводу?

– Ніколи не страхуйтесь в онлайні або по-телефону – це небезпечно і занадто дорого вам обійдеться. В будь-якому випадку вам потребен агент або брокер, до якого ви прийдете в офіс, сядете поряд з ним біля комп'ютера і активно попрацюєте з ним над своєю страхівкою. Важливо зрозуміти, що агент чи брокер, який представляє ту чи іншу компанію, знає про способи зниження вартості страхівки набагато більше, ніж це здається з боку. Більше того, серед наших досвідчених і знаючих агентів є такі, що працюють з великою кількістю нових емігрантів. Вони знають більше нюансів того, як “витягнути” з системи найкращу ціну.

– А що реально впливає на premium (вартість страхового полісу)?

– Багато факторів:

  1) автомашина (ціна, рік, модель і т.п.);

  2) використання і річний пробіг;

  3) водій (стаж водіння, випадки і штрафи);

  4) територія, де проживає водій;

  5) набір покриттів (liability, property, medical, towing, rental car, glass deductible buyback);

  6) величина покриття і вибраний deductible.

– Чи є спеціальні знижки, сімейні плани?

–  Так, це коли в сім’ї дві і більше машини, якщо вони застраховані в одній компанії, професія (інженер, лікар, вчитель), стаж страхування у цій компанії та інші фактори.

– Які плани нам насправді потрібні і в яких межах?

– Спробую пояснити. Покриття (coverages) поділяються на:

Liability Coverage. По цій статті страхова компанія оплачує за нас збитки, які ми нанесли здоров’ю або власності інших людей.

Uninsured Motorist Bodily Injury (UMBI) – покриває наші моральні збитки і тілесні пошкодження у випадку, коли ми постраждали від незастрахованого водія.

Uninsured Motorist Property Damage (UMPD) – покриває збитки нашої машини в аналогічних обставинах, тобто якщо ми постраждали від незастрахованого водія.

Medical Coverage – це досить цікаве покриття. Декілька тисяч доларів (зазвичай 2-5 тисяч, куплені по цій статті, витрачаються без вияснення винного).

– Чи так важливо при виборі автомобільної страхівки мати справу з справжніми професіоналами?

– Надзвичайно важливо. Серйозний сервіс ви отримаєте тільки у професіоналів. Це важко для новоприбулого, але не є неможливим. Наприклад, наша компанія “North Central Insurance Brokers, Inc.” (SPHINX) допомагає іммігрантам вже понад 16 років. На сьогодні у нас є три філіали, в яких працює 15 агентів – кваліфіковані, освічені, ліцензовані працівники. Наші агенти розмовляють українською, російською, польською та англійською мовами, допоможуть знайти найкращі страхові компанії і зекономити кошти. Вони стараються отримати від клієнта найбільше інформації, щоб дати вам найкращу ціну.

– Які страхові компанії, з якими ви працюєте, є найкращими?

agent_360– У нас є досить хороші компанії, такі як “Progressive”, “AIG”, “AAA”, “Zurich”, “Travelers” та багато інших. Ми вибираємо компанію так, щоб бути з нею довго – це найвигідніша стратегія. Ми приймаємо міжнародні посвідки водія, українські, російські та польські посвідки. В нашому філіалі в Niles працює вже 12 років українка Галина Бараш, яка допомогла сотням земляків отримати найкращі плани, а офісі на Central Ave. в Чикаго теж українка – Софія Лагоза. В складній ситуації виявляється, що зручно мати когось на своєму боці (агента чи брокера), хто бореться за вас і допомагає вам. Ще краще мати компанію, у якої є сертифіковані майстерні, котрі заберуть ваше авто, відремонтують його і привезуть куди попросите. Окремі з таких майстерень дають безкоштовно машину на заміну на час ремонту.

 Отже, ніхто не заперечує той факт, що страхування відіграє дуже важливу роль, як в нашому особистому житті, так і в житті всього суспільства. Ми відчуваємо це одразу ж після приїзду до цієї країни і тоді виникають сотні запитань. Щоб не довелося пізніше жаліти, краще одразу звертатися до професійних агентів. Наша компанія завжди готова прийти вам на допомогу.

  Нагадаємо адреси і телефони компанії NCIB (SPHINX):

3316 N. Central Ave, Chicago, IL 60634, (773)481-1844;
9022 N. Milwaukee Ave. Niles, IL 60714, (847)298-9898;
7413 W. Archer Ave. Summit, IL 60501, (708)728-1109.

Ольга РУДА,
«Українське Слово»