РФ може відкрити другий фронт у Польщі

0
899
Polish Foreign Minister Jacek Czaputowicz welcomes U.S. Secretary of State Mike Pompeo at the Lazienki Palace in Warsaw, Poland February 12, 2019. REUTERS/Kacper Pempel

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що події в Україні відкрили очі на те, що у Польщі росіяни можуть відкрити другий фронт.

Про це він заявив під час офіційного візиту у Польщу  у середу, 13 лютого, передає Польське радіо.

«Те, що відбувається в Україні, відкрило нам очі, що Росія може намагатися відкрити тут другий фронт», – наголосив, державний секретар США Майк Помпео під час візиту на військову базу на північному сході Польщі, де розміщена бойова батальйонна група НАТО.

Помпео, який перебуває від вівторка з візитом у Польщі, відвідав батальйону групу НАТО у місцевості Бемово-Піскє спільно з міністром закордонних справ Польщі Яцеком Чапутовичем.

«30 років тому я патрулював „залізну завісу” у Німеччині, я був тоді молодим офіцером кавалерії. Ситуація тоді здавалася абсолютно іншою. Я маю ще десь касети «Ван Галена» (англ. Van Halen – американський рок-гурт – ред.) у своєму авто, а також відеокасету з «Найкращим стрільцем» (англ. Top Gun – американський бойовик і драма – ред.), але багато відтоді змінилося. У мої часи генерали були дуже стурбовані радянським вторгненням у Західну Німеччину», – сказав Помпео.

«Нині ми повинні бути стурбовані збільшенням оборонних можливостей НАТО, у свою чергу, знову щодо можливої російської агресії. Війна на європейській землі, те, що відбувається в Україні, відкрило нам очі на те, що росіяни можуть спробувати відкрити другий фронт саме тут. Альянс НАТО має необхідну роль для захисту вільних народів Європи», – заявив Помпео під час зустрічі з бойовою батальйонною групою НАТО, що розміщена у Польщі у рамках ініціативи висунутої посиленої присутності, завданням якої є захист східного флангу Північноатлантичного альянсу.

«Росія планує збільшити своє домінування на світовій арені, США та демократії Заходу мусять робити все можливе, аби зупинити такі атаки, як, наприклад, анексія Криму, вторгнення в Україну, або нічим не спровокована атака росіян на українські кораблі в Чорному морі; стримувальні заходи повинні бути на першому плані нашого стратегічного мислення», – наголосив державний секретар США. Він відзначив, що спробам дестабілізації з боку Росії «потрібно рішуче протистояти».

«Одним з наших кроків є наша присутність на східному фланзі НАТО. Це одна з основних засад НАТО – атака на одну країну – це атака на цілий Альянс», – підкреслив він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here