У Чернігові інструктори з США розпочали підготовку саперів з гуманітарного розмінування

0
572

У Чернігові, у 8 навчальному центрі Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України, розпочато тритижневий тренінг з підготовки національних операторів України (саперів) 1-го рівня EOD з гуманітарного розмінування. Курс викладатимуть інструктори з США.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України на офіційному сайті.

— Заняття проводять для трьох служб. Тут є представники від ЗС України, Держспецтрансслужби Міністерства оборони та ДСНС. Це довгострокова програма, у жовтні мають відбутися тренінги 2-го рівня EOD, а пізніше і третього. Тому важливо, щоб займалися ті самі люди, — розповів старший інструктор сержант першого класу Крістофер Сторі.

Впроваджує курси Відділ оборонного співробітництва Посольства США в Україні в рамках Програми гуманітарного розмінування командування ЗС США в Європі. Для тренінгів виділено комплекти з пошуку вибухонебезпечних предметів, зокрема, новітні металодетектори, допоміжне приладдя, комплекти інженерної розвідки з низкою ефективних електронних та оптичних приладів.

— Ми не навчаємо українських військових робити їхню справу. Знайомлячись, ми почули про їхню високу кваліфікацію — Косово, Афганістан, Ліван, величезний досвід розмінувань в Україні. Ми допомагаємо опанувати нову техніку та доносимо до них, як до інструкторів, методологію викладання, тобто, вчимо навчати, — зазначив лейтенант Сухопутних військ США Михайло Віллахермоса.

Представники Державної спеціальної служби транспорту Міноборони України сподіваються на перспективну співпрацю з іноземними колегами у сфері підводного розмінування, зокрема, робота з глибинними міно- та бомбошукачами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here