Командувач ВМС ЗС України зустрівся з делегацією США

0
266

Делегація сенатора Джеймса Ленкфорда здійснила візит до Одеси

Під час перебування сенатора відбулась зустріч з командувачем Військово-Морських сил Збройних сил України адміралом Ігорем Воронченком. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства оборони України. 

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо незаконного утримання РФ українських військових моряків. На зустрічі пролунали пропозиції про їхнє повернення до України. Командувач ВМС ЗС України поінформував іноземних колег стосовно порушень, які й надалі здійснюються Російською Федерацією в акваторії Чорного та Азовського морів та наголосив на необхідності сумісних дій, направлених на недопущення правопорушень з боку країни-агресора та повернення українських військовополонених.

Пан Ленкфорд запевнив, що Сполучені Штати Америки й надалі будуть надавати необхідну допомогу Україні для вирішення питань навколо визволення українських моряків, а також розглянуть можливість щодо подальшого розширення сфери військової співпраці між країнами.

Також американську сторону було поінформовано щодо поточного стану та реформування ВМС ЗС України. Зокрема, керівник національного флоту зазначив, що за сприяння представників провідних країн світу, зокрема й США,  було створено Стратегію ВМС до 2035 року, яка фактично є своєрідною «дорожньою мапою» розвитку національного флоту. За словами адмірала Ігоря Воронченка, кінцевим результатом реформи ВМС стане відбудова військово-морських спроможностей України та встановлення надійного захисту її морських рубежів.

Валентин ТОРБА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here