Географічна служба США офіційно схвалила назву Kyiv замість Kiev

0
240

Рада Сполучених Штатів Америки з географічних назв (U.S. Board on Geographic Names) ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з Kiev на Kyiv у міжнародній базі. Про це йдеться у повідомленні посольства України у США.

“Відповідні зміни до офіційних баз Ради США з географічних назв будуть внесені 17 червня”, – поінформували в амбасаді.

Рада ухвалила своє рішення одностайно. Клопотання про зміну назви надійшло від посла України Валерія Чалого, Українського кокусу Конгресу США, Українського конгресового комітету Америки. 

“Це рішення є надзвичайно важливим та дає поштовх, щоб виправити офіційну назву столиці України і поза межами США, зокрема на міжнародних рейсах та в іноземних аеропортах у всьому світі, адже міжнародні організації, включаючи Міжнародну асоціацію авіаційного транспорту (IATA), посилаються саме на офіційні назви з бази Ради з географічних назв США”, – прокоментували в посольстві.

Міністерство закордонних справ України 2 жовтня 2018 року ініціювало онлайн-кампанію #CorrectUA, у межах якої закликало звертатися до іноземних медій із проханням писати назву міста Київ правильно, використовуючи теґ #KyivNotKiev.

Навесні щонайменше кільканадцять аеропортів по всьому світу перейшли на новий стандарт написання столиці України – Kyiv.

Згідно з інформацією англомовної Wikipedia, український уряд затвердив написання назви столиці як Kyiv у 1995 році, і відтоді цей стандарт практикують в ООН, ЄС, англомовних іноземних дипломатичних місіях, кількох міжнародних організаціях. У 2006 році Рада Сполучених Штатів Америки з географічних назв підтримала зміну назви із Kiev на Kyiv, водночас Kiev залишався стандартною конвенційною назвою для Board on Geographic Names.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here