Washington Post: Росія знову втручається у вибори США, і Конгрес повинен її зупинити

0
244

Вашингтон досі нічого не зробив для того, щоб втручання у вибори коштувало російським агентам дуже дорого.
Чи військова розвідка Росії намагалася зламати комп’ютерну мережу газової компанії в Україні, яка опинилася в епіцентрі справи про імпічмент президента США? А чому б і ні?! Тривожить те, що такою була реакція на звіт компанії з кібербезпеки про те, що ГРУ за допомогою «фішингу» атакувало Burisma Holdings. Про це в редакційній статті пише Washington Post, додаючи, що звіт спровокував міркування про те, чи Кремль не використає викрадені матеріали для майбутнього впливу на виборців у США. Інша фірма не змогла підтвердити, що саме ГРУ стоїть за атакою проти української компанії. Якщо це так, інцидент може бути черговим прикладом того, як Росія постійно саботує свого сусіда.
Але існує ще одна переконлива причина вірити, що агенти Володимира Путіна стоять за атакою. Власне, тому що їхні «відбитки пальців» скрізь. Тому що вони робили так і раніше. А ще тому, що США не дали їм переконливих причин більше так не поводитися. Останнє, напевне, найважливіше. Політичні кампанії можуть посилити свій захист, а платформи можуть більш агресивно модерувати маніпуляції. Але повна невразливість неможлива. Росія виграє до тих пір, поки виборці вірять, що їхня демократія під загрозою маніпуляцій. Навіть якщо Москва не робить нічого такого активно. Однак, зберігається недовіра до всього: від повідомлень у Facebook до підрахунку голосів. Саме ця недовіра змусила людей автоматично підозрювати, що атака проти Burisma була спробою ГРУ заволодіти компроматом на колишнього віце-президента США Джо Байдена заради подальшого використання на американській території. Повна невразливість неможлива, але можливе стримування. Якщо Росія знає напевне, що вона заплатить високу ціну за втручання, у неї буде менший апетит до такої поведінки. Сенатор Кріс Ван Холлен минулого тижня продовжив свій «хрестовий похід» з просування «Закону про стримування», створеного обома партіями. Він передбачає автоматичне запровадження секторальних санкцій проти Росії, якщо вона знову візьметься за своє.
Ключові пункти цього законопроекту були рекомендовані до розгляду в рамках цьогорічного оборонного бюджету. Але республіканці в останній момент змінили свою позицію й відмовилися їх розглядати. Тепер Ван Холлен сказав, що його колега-республіканець в Сенаті Майк Крапо хоче добитися просування вперед. Російський повномасштабний наступ проти американської демократії в 2016 році обурює. Обурює, що Росія, судячи з усього, планує зробити це знову. І обурює те, що президент Трамп не висловлюється проти цього. «Буде так само обурливо для нас, якщо ми просто будемо сидіти тут і нічого не зробимо, знаючи про наміри Росії на 2020 рік», – сказав Ван Холлен.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here