New York Times: Республіканці приносять Україну в жертву заради політичної вигоди

0
389

Адвокати намагаються перекласти вину з Трампа на Київ, якому гостро потрібна американська підтримка у боротьбі за своє майбутнє.
Президент Дональд Трамп і його команда адвокатів хочуть, щоб американський народ вірив, що Україна – це «корупційний притон». Таке твердження грає центральну роль у позиції Білого дому в процесі про імпічмент президента США. «Зміст телефонної розмови 25 липня відповідає законним занепокоєнням президента щодо корупції», – заявив один з адвокатів американського президента Майк Пурпура. Дивним чином раптовий інтерес Трампа до викорінення корупції в Україні з’явився лише в 2019 році, коли президентські вибори почали з’являтися на горизонті. До того ж це сталося після усунення з посади посла Марі Йованович, яка зробила боротьбу з хабарництвом пріоритетом своєї роботи в Києві. Про це на сторінках New York Times пише експерт з питань дезінформації Wilson Center Ніна Янкович. Захист американського президента не лише зловживає довірою, а й підриває прогрес України у боротьбі з хабарництвом за останні шість років. Далекий від ролі дивної жертви у далекому скандалі, український уряд, здається, зосереджений на порядку денному зі встановлення миру й проведенню реформ. Настрої в Києві можна описати як обережний оптимізм, а не агонія. США повинні підтримувати цей клімат, а не руйнувати його. Але виставляючи тиск Трампа як антикорупційний «хрестовий похід» й ігноруючи шість років українських реформ, вони виконують якраз нищівну роботу.
Автор зауважує, що ставши президентом в квітні, Володимир Зеленський зробив низку позитивних кроків. В 2019 році його уряд створив Міністерство цифрової трансформації України, щоб скоротити бюрократію в країні. Зеленський наділив чинні антикорупційні органи більшою владою й незалежністю. Також в Києві відкрили антикорупційний суд, появи якого українці добивалися після революції 2014 року. А одним з рішень Зеленського, яке може здивувати частину американських політиків, стало підписання закону, який встановлює процедуру імпічменту президента. Попереду інші амбітні реформи. Через скандал навколо імпічменту Київ зараз користується меншою західною підтримкою, ніж в часи попередньої адміністрації. Але Зеленський добивається непоганого прогресу в процесі завершення кровопролиття на Донбасі, де Росія підтримує війну, яка забрала життя понад 13 тисяч людей. В грудні Зеленський зустрівся з Володимиром Путіним. Попри всі страхи, що він капітулює перед Росією, новий український президент зайняв тверду позицію. Важливо те, що він озвучив чіткі «червоні лінії», які він не буде перетинати на майбутніх переговорах. Україна не стане федерацією, щоб дозволити Росії впливати на її політичні рішення, й не змириться з російським контролем над своїми регіонами включно з Кримом.
Американський вплив був би дуже корисним на цих мирних переговорах, так само як і в боротьбі з корупцією. Грамотна заміна колишнього спеціального представника США в Україні Курта Волкера запевнила б Київ, що його не кинули напризволяще перед лицем загрози для суверенітету. Більш одностайний американський голос міг би допомогти й в інших сферах. Вирішення всіх вище перелічених проблем в американських інтересах. Демократична, заможна й мирна Україна може стати моделлю для інших перехідних демократій. Вона може відкинути назад український вплив й авантюризм, а також створити простір для участі громадян в управлінні. Американські дипломати й державні службовці продовжують старанно допомагати українським колегам досягти всі ці цілі. Але їхній сигнал підривається теоріями змови й звинуваченнями в корумпованості, які гуляють залами Конгресу. Конгресмени, які колись були найбільш помітними прихильниками України включно з сенатором Ліндсі Гремом, який провідував українські війська на лінії фронту на Донбасі, тепер підривають прогрес Києва за останні шість років. Вони стверджують, що Україна невиправно корумпована попри успіх реформ, проведених в часи роботи попередньої української адміністрації. Ці неправдиві корупційні занепокоєння підживлюють безпідставні твердження про Гантера Байдена, вигадане втручання України у американські вибори, теорію змови про компанію CrowStrike й таємні зв’язки «поганих хлопців» в українському суспільстві, які нібито працюють проти Трампа.
Запаморочливий масив брехні повинен збити з пантелику Конгрес й американський народ. І всі про це знають. В нещодавно опублікованих текстових повідомленнях особистий адвокат президента США й головний розповсюджувач української теорії змови Руді Джуліані навіть визнав, що його фантазії про українське втручання у вибори безпідставні. «Впродовж місяців, використовуючи українську проблему з корупцією як виправдання для рішення Трампа заморозити допомогу, захисники президента поставили короткострокові внутрішньополітичні інтереси вище американської підтримки майбутнього цілої країни. Вони ризикують закріпити назавжди українські проблеми, використовуючи їх як основу захисту президента», – йдеться в статті. Минулого року в інтерв’ю для журналу Time Зеленський висловив занепокоєння, що імідж його країни страждає. «Всі чують цей сигнал. Інвестори, банки, власники акцій, компанії, американці, європейці, компанії, які мають міжнародний капітал в Україні, – для них це сигнал, який каже: «Будьте обережні, не інвестуйте». Це важкий сигнал», – сказав український президент.
З остаточним формуванням позиції захисту Трампа, Конгрес отримав шанс відкинути цей сигнал. У своїх питаннях сенатори повинні зосередитися на суті звинувачень, а не намагатися використати дезінформацію, щоб спростувати їх чи перекласти їх на країну, яка не хоче брати участі в американських скандалах і насправді покладається на американську підтримку. Це історичний момент для України. Імпульс оптимізму потенційно може привести її до демократичного шляху. Замість того, щоб викривляти реальність й висмоктувати життєдайні соки з українського майбутнього, Конгрес повинен запропонувати країні повноголосу підтримку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here