США вилучають небезпечні апарати ШВЛ

0
43

Американські штати Нью-Йорк і Нью-Джерсі, які отримали російські апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) «Авента-М», повертають їх Агентству з надзвичайних ситуацій США (FEMA). Про це 12 травня повідомила прес-секретарка FEMA Джанет Монтезі, інформує DW.

Пожежі в лікарнях Москви і Санкт-Петербурга, за попередніми даними, виникли через загоряння саме цієї моделі апаратів. Під час пожежі в санкт-петербурзькій клініці 12 травня загинуло п’ятеро людей, які лежали там з діагнозом COVID-19. Пацієнт у московській лікарні, у палаті якого спалахнула пожежа 9 травня, також загинув.

За словами Монтезі, російські апарати ШВЛ в американських клініках не використовували. Їх тримали в резерві на випадок погіршення ситуації. Тепер апарати повернули до FEMA до часу, поки в РФ не завершать розслідування пожеж, а виробник — Уральський приладобудівний завод — не проведе перевірку своєї небезпечної продукції.

Ці апарати ШВЛ доставили в США на початку квітня в рамках російської «гуманітарної допомоги». Пізніше в Держдепі заявили, а в РФ підтвердили, що «допомога» була не безкоштовна. Медтехніку і засоби захисту в РФ Сполучені Штати придбали.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here