Держдепартамент США жорстко відреагував на заяви Зеленського щодо «плівок Деркача»

0
568

Держдеп зв’язався з МЗС України і дуже наполегливо висловив рекомендацію, щоб Україна утрималася від впливу та втручання у передвиборчу кампанію в США.

Державний департамент США повідомив представникам декількох органів влади України, що останні заяви українських чиновників є вкрай небезпечними для відносин двох країн. Зокрема, таким чином офіційний Вашингтон відреагував на заяви президента Володимира Зеленського, які можна трактувати як спробу вплинути на президентську передвиборну гонку. Про це повідомляють декілька незалежних один від одного джерел.

«Держдеп зв’язався з МЗС України і дуже наполегливо висловив рекомендацію, щоб Україна утрималася від впливу та втручання у передвиборчу кампанію в США. Є надія, що це буде почуто», – розповіло виданню одне з джерел.

Також зазначається, що Держдеп висловив стурбованість заявами про розслідування щодо змісту переговорів між президентом України Петром Порошенком і віцепрезидентом США Джо Байденом, який, як відомо, має стати одним з кандидатів на пост президента США на виборах, які відбудуться в листопаді 2020 року.

Інші співрозмовники також розповіли, що представники Державного департаменту спілкувалися з народними депутатами, відреагувавши на інформацію про можливості створення парламентської ТСК з цього приводу. Зокрема, за твердженням одного з джерел, у Держдепі вважають, що цей скандал має «російське коріння».

Чи були контакти між Держдепом і ОПУ, поки достеменно не відомо.

Нагадаємо, ексрегіонал та чинний позафракційний народний депутат України Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито можуть свідчити про вплив ексвіце-президента США Джозефа Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка.

За словами народного депутата, записи він отримав від журналістів-розслідувачів, а сам запис розмов нібито робив особисто Порошенко.

Деркач додав, що перша тема записів стосується отримання $ 1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції. Ці записи нібито датовані 2015-2016 роками і в них йдеться про необхідність звільнення на той час генпрокурора Віктора Шокіна, «який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».

Друга тема записів, за словами Деркача, стосується розвалу парламентської коаліції і майбутніх виборів у лютому 2016 року. Мовляв, Порошенко визнавав, що коаліції немає, але замість оголосити перевибори, як того вимагає Конституція, він дотримувався обіцянок, даних особисто Байдену, і блокував відставку Кабміну.

Порошенко прокоментував ситуацію з “плівками Деркача”, звинувативши у всьому Ігоря Коломойського і Офіс Зеленського, а в штабі Джо Байдена назвали”плівки Деркача” відредагованою нісенітницею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here