США можуть відновити ядерні тести через поведінку Росії

0
113

Американська армія не проводила власні ядерні випробування майже 30 років, але тепер все може змінитися.
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала можливість провести перший тестовий ядерний вибух з 1992 року. Цей крок потенційно може мати серйозні наслідки для відносин з іншими ядерними державами й скасувати багаторічний мораторій на такі випробування. Про це пише Washington Post з посиланням на високопоставленого чиновника Білого дому й двох колишніх американських чиновників, поінформованих про міркування у Вашингтоні.
Дискусія відновлення ядерних випробувань відбулося на зустрічі представників агенцій США з національної безпеки 15 травня. Це сталося після того, як чиновники адміністрації Трампа звинуватили Росію й Китаю у проведенні ядерних тестів низької потужності. Обидві країни заперечують це.
Чиновник адміністрації Трампа на умовах анонімності сказав Washington Post, що Вашингтон може продемонструвати Москві й Пекіну, що здатен швидко провести ядерні випробування. І це може бути корисним на переговорах про тристоронню угоду про регулювання арсеналів найбільших ядерних держав.
Пекіну, що здатен швидко провести ядерні випробування. І це може бути корисним на переговорах про тристоронню угоду про регулювання арсеналів найбільших ядерних держав.

Зустріч не закінчилася рішеннями про проведення ядерних випробувань. Але чиновник з адміністрації Трампа сказав виданню, що пропозиція “досі активно обговорюється”. Інше джерело повідомило Washington Post, що на зустрічі було ухвалене рішення про інші дії у відповідь на загрози, створені Росією й Китаєм, але при цьому уникнути відновлення випробувань. Рада національної безпеки США відмовилася коментувати ситуацію.
Під час зустрічі проти ідеї виспутила Національна адміністрація ядерної безпеки США, яка займається безпекою американських запасів ядерної зброї. США не проводили тестові вибухи з вересня 1992 року. Адвокати ядерного нерозповсюдження вважають, що американська відмова від цієї позиції ще більше дестабілізує ситуацію.

“Це буде запрошення для інших ядерних країн зробити те саме”, – сказав виконавчий директор Асоціації контролю озброєнь Деріл Кімбелл.
“Це буде стартовий постріл для безпрецедентних ядерних перегонів. Так можна також підірвати переговори з лідером КНДР Кім Чен Ином, який відчує, що більше не варто зберігати мораторій на ядерні випробування в своїй країні”, – додав експерт.

США залишаються єдиною країною, яка застосувала ядерну зброю в бойових умовах. Але з 1945 року щонайменше вісім країн разом провели близько 2 тисяч ядерних випробувань. З них тисяча припадає на США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here