ЗУСТРІЧ ГЛАВИ УГКЦ ІЗ ЧЛЕНАМИ ТОВАРИСТВА «СВЯТА СОФІЯ»

0
152

У рамках пастирського візиту до Філадельфії в суботу, 12 листопада 2011 року, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, провів робочу зустріч із членами Товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС), яка відбулася в приміщенні Дому ТСС в Елкинс Парк, ПА. Його Блаженство прибув у супроводі владики Стефана (Сороки), митрополита Філадельфійського; владики Павла (Хомницького), єпарха Стемфордського; монсеньйора Петра Васла, канцлера Філадельфійської архиєпархії; о. Володимира Мальчина, віце-канцлера Патріаршої курії;  о. Павла Макара, директора д/с покликань Філадельфійської архиєпархії. Хлібом-сіллю Блаженнішого Святослава привітали Віра Німчук та Анастасія Блощинська. Відтак голова ТСС академік Леонід Рудницький запросив достойних гостей до спільної молитви у каплиці й представив Блаженнішому Святославові членів товариства. Він також коротко розповів про історію заснування товаристава «Свята Софія», зокрема, що його 1974 року покликав до існування Патріарх Йосиф Сліпий, про головні завдання й місію ТСС на теренах Америки.
Кульмінаційним моментом перебування Глави УГКЦ у ТСС було посвячення новоствореного Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, в якому завдяки зусиллям д-ра Олександра Лужницького зібрані унікальні документи, світлини, книги, епістолярії цього великого Ісповідника Віри. У своєму слові до управи товариства Блаженніший Святослав зокрема зазначив: «Сподіваюся, що цей дослідницький центр спадщини Йосифа Сліпого буде справді дослідницьким і цим посприяє завершенню беатифікаційного процесу світлої пам’яті Патріарха Йосифа». Високопреосвященні владики склали свої підписи у книзі достойних відвідувачів центру. Відтак члени ТСС взяли участь у робочій зустрічі з патріархом та єпископами, під час якої було обговорено дальший розвиток співпраці між товариством та Патріаршою курією в Києві. Блаженніший Святослав подякував присутнім за плідну та «приємну зустріч, за ділову розмову» і висловив сподівання «щодо розвитку наших стосунків, щоби ми могли разом продовжувати справу Патріарха Йосифа». Зустріч завершилася коротким частуванням і многоліттям для Глави Церкви та її пастирів.
Завершився суботній день зустріччю із представниками Української Православної Церкви Константинопольського Патріархату – архиєпископом Антонієм та владикою Даниїлом.
Слід додати, що відразу після приїзду Блаженнішого Святослава до США у Філадельфії відбулася прес-конференція. Крім того, Глава УГКЦ дав інтерв’ю Філадельфійській радіостанції (WWDB 860 am). Під час спілкування із присутніми Глава УГКЦ подякував українській діаспорі в Америці за її всебічну підтримку Церкви в Україні протягом останніх 20 років та висловив думку, що «саме особа Глави Церкви сприятиме єдності нашої  Церкви в усьому світі».
 Прес-служба ТСС