ВСТАТИ, СУД ПРИЙШОВ!

0
592

Надвечір у середу, 8 грудня, під Лук’янівським СІЗО зненацька почали шикуватися бійці міліцейських спецпідрозділів. Бунт там усередині, чи що, дивувалися перехожі. Насправді все виявилося куди прозаїчнішим: Шевченківський райсуд столиці за наполяганням СБУ та Генпрокуратури ухвалив рішення провести виїзне засідання у новій справі Тимошенко просто в її камері — для того, щоб… ще раз заарештувати екс-прем’єра.
Скажете, цілковитий абсурд? І будете мати рацію! Бо як можна ще раз заарештувати вже арештованого? Ситуація обурила навіть Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніну Карпачову, яка терміново прибула в СІЗО. За її словами, такі дії судді, слідчих прокуратури й СБУ грубо суперечать усім тим європейським конвенціям, до яких приєдналася Україна і які зобов’язалася виконувати.
Тим паче, що торік Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, яким зобов’язав виплатити компенсацію громадянину України, щодо якого була застосована повторна процедура арешту. Проте того громадянина хоча б доправили до суду для ухвалення такого рішення.
Тут сталося ще гірше: вставайте, Юліє Володимирівно, суд до вас прийшов!
Поділилася Карпачова з журналістами й іншими подробицями. Нещодавно влада пишалася, сказала омбудсмен, що провела всі необхідні медичні обстеження колишньому прем’єру, а адміністрація СІЗО її належним чином лікує. Всі ці балачки тривали доти, доки в Україні перебували європейські комісари, які вивчали стан утримання ув’язнених у наших ізоляторах. Та комісари поїхали, а разом з ними випарувалася й владна турбота. Омбудсмен змушена була терміново викликати начальника СІЗО для того, щоб розпорядився вколоти Юлії Тимошенко знеболювальне, у якому їй відмовляли кілька останніх днів.
Попри намагання голови фракції Партії регіонів О.Єфремова всіляко засекретити діагноз головного опонента діючої влади, однопартійці Тимошенко розкрили карти: у Юлії Володимирівни — міжхребцева грижа. Ясна річ, вона потребує не тільки знеболювального, а й термінового хірургічного втручання, в якому їй відмовляють.
То що ж відбувається?
Здається, голова СБУ Валерій Хорошковський та перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін, які перед самим розглядом апеляції узялися скрізь доводити законність рішення судді Киреєва, вирішили, що називається, зробити «контрольний постріл» у європейську інтеграцію України. Адже саміт «Україна — ЄС» невблаганно наближається, і європейці, нехай і з певними застереженнями, сподівалися парафувати Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.
Європейська народна партія, яка у той час, коли виїзний суд прибув у СІЗО, саме проводила свій з’їзд, відреагувала на останні події в Україні жорсткою заявою з черговою вимогою випустити з-за ґрат Ю.Тимошенко, Ю. Луценка та В. Іващенка.
Президенти і прем’єри провідних європейських країн також мали нагоду прослухати звернення самої Тимошенко, передане через її доньку Євгенію. Екс-прем’єр закликала парафувати угоду, але водночас попросила європейців усерйоз замислитися над застосуванням санкцій проти опозиційних політичних лідерів.
У четвер, 8 грудня, виїзний суд, який адвокат екс-прем’єра С.Власенко назвав «дешевою опереткою», продовжив своє дійство. Нові звинувачення стосуються задавнених справ часів існування ЄЕСУ, щодо яких вже вийшли всі строки давності. Зрештою, головне не це. Суперечить здоровому глузду, що Тимошенко намагаються ще раз заарештувати всього лише за «спробу злочину»…
Олександр ЧЕРЕВКО