Український стартап Re-Leaf Paper починає продавати папір з опалого листя. Компанія стверджує, що зробила перші дві тонни щільного паперу, який підходить для упаковки і виготовлення паперових пакетів. Наступною метою є виробництво п’яти тонн паперу з листового волокна в місяць.

Винахідник Валентин Фречка розробив технологію високоефективного вилучення целюлози з опалого листя, що набагато більш екологічно, ніж вирубка і переробка дерев. Ця ініціатива спрямована на вирішення проблеми збезлісення, оскільки однією з основних причин цього є виробництво паперу, при якому целюлоза виготовляється з деревини.

У 2017 році Валентин Фречка представив свій дослідницький проект на кількох екологічних конкурсах, а в 2019 році отримав патент в Україні на свою технологію переробки листя для виробництва паперу.

Сама ідея не нова: в усьому світі проводилося багато експериментів по використанню листя для виробництва паперу, хоча цей метод не завжди є комерційно вигідним. Валентин першим в Україні розробив свій власний метод переробки листового сміття в папір і вважає, що його ідея може бути успішною.

“Мій папір виробляється з 50% макулатури і 50% опалого листя”, – пояснював він в 2019 році. “Я виграв вісім різних конкурсів, зокрема, в Кенії, Тунісі, Франції, так як всім подобається ця ідея, тому що можна перетворити сміття на гроші”.

У 2020 році український журнал Forbes включив Валентина Фречка в список 30 найуспішніших українців у віці до 30 років.

Єлизавета Нестеренко