Серед експертів круглого столу, організованого аналітичним центром «Українська призма», слід виокремити радника голови Офісу Президента України Олексія Арестовича, проректорку Київського національного університету Олену Добржанську, директорку Програми інтеграції з ЄС Ради зовнішньої політики «Українська призма» Марину Ярошевич.

Спікер української делегації Тристоронньої контактної групи Олексій Арестович звернув увагу на бажання президента Росії відновити СРСР (або принаймні його впливу). Радник голови Офісу Президента вважає, що Росія веде стратегічний контрнаступ на Захід з метою поквитатися за поразку у холодній війні.

Зі свого боку директорка Програми інтеграції з ЄС Ради зовнішньої політики «Українська призма» Марина Ярошевич навела приклади впливу РФ на Євросоюз. Пані Марина звернула увагу, як напередодні євросаміту 24-25 червня з пропозицією прямих переговорів з Путіним виступили лідери Німеччина та Франції — не тільки найпотужніших економік ЄС, але й країн-учасниць Нормандського формату, які як ніхто інший знають про агресію Росії.

Проректорка Київського національного університету ім. Т. Шевченка з науково-педагогічної роботи Олена Добржанська у своєму виступі розкрила тематику гуманітарної політики РФ у країнах Східної Європи. За словами кандидатки політичних наук, один з основних напрямків інформаційної боротьби Російської Федерації з Європою є дискредитація ліберальних цінностей, якими західна цивілізація завжди пишалася.

Протидія фейкам у сучасному інформаційному середовищі стала темою доповіді завідувача кафедри Київського інституту міжнародних відносин, доктора політичних наук Сергія Даниленка.

Член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма», кандидат історичних наук Ярослав Чорногор говорив на круглому столі про особливості проявів російського інформаційного впливу на країни Західної Європи.

За підсумками круглого столу експерти змогли виділити напрямки, за якими варто працювати, спрямовувати національні інтереси та змінювати міжнародні відносини з країнами ЄС у вимірі інформаційної безпеки.

Єлизавета Нестеренко