Космічні плани України

0
638

Попри всі виклики, з якими стикається українська космічна програма, Україні вдалося створити нові міжнародні союзи та стати частиною Європейського космічного агентства.

“Космічна діяльність України зараз у складній ситуації, Україна багато втратила через війну, але водночас це дає можливість налагодити співпрацю з іншими іноземними партнерами”, – сказав Володимир Тафтай, голова Державного космічного агентства України.

Наприкінці 2021 року SpaceX збирається запустити український супутник Січ-2-30 на ракеті Falcon 9. Загалом, Україна збирається створити сузір’я із семи українських супутників у найближчі роки.

В даний час Конструкторське бюро “Південне” розробляє ракету “Циклон-4М”, яку збирається запустити з Нової Шотландії канадська компанія Maritime Launch Services. Перший політ ракети призначений на 2022 рік .

І хоча українські космічні стартапи зараз перебувають на ранніх стадіях, робота в цьому напрямку не припиняється. Так, космічна програма Уряду України на 2021-2025 роки передбачає повномасштабну співпрацю держави з приватним сектором та розширення міжнародної космічної співпраці.

Наприклад, Promin Aerospace, який зібрав 500.000 доларів інвестицій у попередній раунд для розробки найменшої орбітальної ракети в історії, був заснований у січні 2021 року.

Примітно також, що дві приватні космічні компанії з Великої Британії та США мають українські зв’язки: британська компанія Skyrora має науково-дослідний центр у Дніпрі. Тоді як засновник американської компанії Firefly Airspace Макс Поляков родом з українського міста Запоріжжя. Обидві компанії все ще готуються до перших запусків: Skyrora збирається завершити розробку своєї триступеневої орбітальної ракети-носія Skyrora XL до кінця 2022 року, тоді як Firefly Airspace готує свою ракету Alpha до дебютного запуску наприкінці цього року.

“Найближчим часом Україна візьме участь у програмі дослідження NASA “Артеміда”. Нещодавно ми підписали меморандум про співпрацю. Крім того, ми плануємо брати участь у програмах, які передбачають вивчення Марса”, – підсумував Тафтай.