Щороку, 23 серпня, українці по всьому світу відзначають День Державного Прапора.

Свято встановлено “на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки Незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України” згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року.

У 2009 році було внесено зміни до цього указу, й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Утвердження синьо-жовтого прапора як державного відбулося ще за проголошення Української Народної Республіки.

У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав українців з Днем Державного Прапора.

“Символічно, що з десятків кольорів, які могли б стати нашою національною візитівкою, ми обрали своїми саме ці два: синій – колір небесної чистоти – та золотий – сяйво слави Божої, неначе прохаючи Всевишнього про Його Небесне заступництво. З Божою підтримкою у 1991 році Українська держава відродилася через роки окупації, здобула незалежність, і над будинком парламенту замайорів наш синьо-жовтий стяг. Молімо Господа, аби Його благословення й надалі не покидало нашу державу, а ми мали змогу розбудовувати вільну Україну під рідними для нас кольорами Державного прапора. Слава Богу за все”, – зазначив Епіфаній у Фейсбуці.

Ілюстрація: Ольга Скаржинець, спеціально для “Українське Слово”