ЦЯ ЛЬВІВСЬКА ПАНІ ЗМІНИЛА СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ МОДИ

0
708

Напевно, тоді, коли відкрила перший авторський бутик в Україні, проте після цього не перестає дивувати своїх шанувальників. Чого тільки варті її сміливі, сповнені оригінальністю ідей покази! А авангардні сумочки від Оксани Караванської ви бачили? Читаймо далі, про львів’янку, яка не уявляє свого робочого дня без кави.
— У яку пору року Вам працюється найпродуктивніше?
— Оскільки весна мій улюблений сезон, я відчуваю особливе натхнення до «нічогонероблення», а найкраще працюється тоді, коли потрібно закінчувати нову колекцію. За три дні до показу приходять найкращі ідеї.
— Створювати чоловічі колекції легше? У Вас є якийсь особливий підхід?
— Створювати чоловічі колекції особисто мені значно важче тому, що в них дуже важливі дрібні деталі. А єдиний підхід – це те, що мужчина не має бути кумедним.
— Ви – новаторка. Першою в Україні запустили свою дитячу лінію одягу, першою серед українських дизайнерів випустили свої парфуми. Чого чекати далі, яких приємних сюрпризів?
— Найсвіжіший сюрприз – відмова від участі у традиційному UFW і придумана мною цілком нова форма представлення свіжих колекцій прет-а-порте – віртуальна Е-studio, процесами в якій можна керувати самостійно. Вона розміщена в нас на сайті, і при кліканні на «Оксана Караванська» в середині студії якраз і з’являється «мультик» з новою колекцією, де моделі відкриваються й дефілюють за допомогою кліка, а старе добре дефіле я залишила для своїх театралізованих показів «от-кутюр».
— Восени Ви продемонстрували колекцію, присвячену УПА. До якої тематики хотіли б ще звернутися?
— Будь-які мої теми з’являються спонтанно й непрогнозовано.
— Знаю, що багато прочитали й читаєте, пов’язуєте свої колекції з певними літературними творами. Не виникала думка щось написати, а потім «театралізувати»?
— Ви дали хорошу ідею! Але насправді я ціную хорошу літературу і якраз її якісність і надихає мене на нові образи. У якості своєї прози я не впевнена.
— З ким би хотіли співпрацювати серед VIP-персон з-за кордону?
Неймовірно цікавою, напевне, була б співпраця з Кустуріцою як постановником показу. А взагалі, у проекті є відкриття бутика «от-кутюр» у Лос-Анджелосі, тому шанси на співпрацю з VIP-персонами дуже великі.
— Ви презентуєте свої колекції в Нью-Йорку, Чикаго, Торонто, Мілані, Варшаві, а де востаннє побували?
— Востаннє побувала в Йорданії, де відбувалися перемовини з приводу мого бутика в Лос-Анджелесі.
— Що, на Вашу думку, заважає українській індустрії моди вийти на світовий рівень?
— Якщо врахувати, що я рік успішно продаюся в США, то вона вже вийшла на світовій рівень.
— Що можете сказати про моду в Україні 10 років тому, як вона еволюціонувала? Які бачите перспективи через 10 років?
— Десять років тому в Україні були талановиті дизайнери-ентузіасти, сьогодні – справжні профі, які вміють працювати на масового клієнта, не втрачаючи власне обличчя. Маю надію, що за десять років українською модою буде цікавитися не тільки споживач, але й держава, тому що мода невід’ємна частина української культури.
— Вас часто просять порівняти те, як одягаються жінки у Львові і Києві. А що можете сказати про варшавську і київську моду?
— Колись у Варшаві по вулицях ходили дуже стильні, по-європейськи вбрані жінки. Сьогодні – це рідкісне явище. У Києві ж – середньостатистична «радянська женщина» перетворилася на модну, трохи манірну, доглянуту європейку.
— Що є найважливішим для дизайнера-початківця? Ваші поради.
Найважливіше – бути трудоголіком і не соромитися вчитися.
— Мода – це, перш за все,….
—  Мода – це коктейль еклектичних вітрів, змішаний у шейкері часу.
— Формула успіху від Оксани Караванської.
— Невиправний оптимізм, віра в себе і багато, багато, багато праці.
Ольга ХІМ’ЯК