КОЛІР ЗИМИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

0
961

Ми надто звикли до скупих на колір і дизайн чоловічих жакетів. Серед суцільного натовпу ці сірі жакети виступають ледь помітними плямами на тлі українського жіноцтва. Чомусь стриманість і консервативність одягу чоловічої половини людства нас аж занадто влаштовує. Бо якщо хтось із юнаків зважиться на різнокольоровий аксесуар, намисто та до того ж прилягаючі джинси зі спущеною талією, то його неодмінно зустрінуть низкою обурених поглядів (якщо цим обмежиться…): чи то орієнтація у хлопця сумнівна, чи вийшов із театру на прогулянку. Не дуже зрозуміло, що саме зумовило таку жорстку градацію… З історичних фактів добре видно, що всі, незалежно від статі, завжди пильно слідкували за зовнішністю. Чоловіки підбирали тканину, розробляли ескізи майбутнього плаття не гірше за жінок. Тож немає жодної причини нехтувати прогнози світових дизайнерів щодо чоловічої моди (що нині радше нагадує жіночу) і не поповнити свій гардероб модними новинками саме тепер.
Аби хоч якось наблизити наших чоловіків до поняття «європейський», можна запропонувати невелику кількість образів, які цілком здатні надихнути на створення свого – оригінального і неповторного…

Класичний образ

Дехто до глибини душі переконаний: класика завжди залишається незмінною. Це твердження не зовсім об’єктивне. Залежно від модних течій, до стандартних класичних предметів одягу обов’язково додаються нові елементи, що здатні суттєво змінити звичний формат.
У цьому випадку можемо використати звичні сіро-чорні піджаки, светри старого зразка на великих ґудзиках. Привнести в образ свіжості допоможуть речі відкритих яскравих кольорів: синього, зеленого, жовтого. Візерунок: клітина, ромб, смужка. Підтримати задану тему можна за допомогою класичного взуття з довгими нісками того ж жовто-зеленого кольорів, перчатками в тон черевикам, капелюхів у клітинку і шарфів. Доречна тут буде невелика кількість стриманих за дизайном коштовних ланцюжків. Тим, у кого статус не дозволяє урізноманітнити образ за посадою, варто піти іншим шляхом. Можна звернутися до послуг приватного кравця – він допоможе створити потрібний силует, до того ж ви самі зможете підібрати тканину і фурнітуру. У всякому разі, можна підкреслити свою індивідуальність використанням нестандартної краватки, вовняного шарфа з екстравагантним візерунком або черевиків «у клітинку» на невеликих підборах.

Спортивний образ

Дехто може запросто пропустити цей абзац, бо не всі правильно розуміють сенс даної назви. Спортивний стиль містить безліч напрямків: від того, що притаманний футболістам на ігровому полі, до того, що дозволяє нам надягнути напівкласичний жакет в дуеті з бейсболкою.
Любителям кросівок і спортивних штанів слід спробувати змінити свій звичний образ, не змінюючи улюблених зручних речей. Варто лише обмежити гаму кольорів у одязі до більш стриманих. Замість звичної просторої за фасоном куртки краще буде придбати класично-спортивний жакет. Доречні будуть також довгі светри крупного плетіння на ґудзиках. Зі взуття слід вибрати більш наближене до вуличної моди, аніж до моди тренажерного залу. До аксесуарів можна додати матерчатий пасок, шкіряний портфель на довгому ремені – через плече, перчатки – можна з «відрізаними пальцями». Головне – спробуйте звільнитися від звичного і спробуйте поекспериментувати. Спортивне – це не обов’язково олімпійка з лампасами і написом «Adidas».

Образ «Вільний художник»

Всі поєднання одягу, які не підпадають під жоден з напрямків, збираються у «Вільному художнику». Цей стиль більше нагадує студентський, але не обов’язково має успіх лише серед студентів. Адже не всі мусять ходити щодня до офісу або, наприклад, ганяти м’яч на футбольному полі. Вільний художник – вільний графік – вільний стиль. І хоч яким би вільним той стиль не здавався, та він все одно підпорядковується основним тенденціям. Отже, жакети, шкіряні куртки, шуби, светри, краватки, джинси, брюки, шорти, високі чоботи, черевики – все це можна поєднувати у різних комбінаціях. Головне тепер – це не переборщити. Будь-який надлишок у кількості одягнутих предметів одягу грає не на вашу користь. А найсміливішим можна спробувати одягти спідницю поверх штанів. Неабиякої соковитості образу надасть намисто: чи то на шиї, чи то замість ланцюжка на паску; не дуже яскраві, але масивні за розміром браслети. До аксесуарів можна також додати окуляри квадратної форми, бейсболки, капелюхи, шарфи, перчатки.

Романтичний образ

Не обов’язково це мають бути квіточки-стрічки, банти-мережива. Цей образ можна відтворити за допомогою лише кольорів і форми. Маємо в арсеналі пастельні тони сірого, блакитного, синього і білий колір – от що нам потрібно для надання романтичного присмаку. Не слід обмежуватись такою гамою – цю тему можна продовжити відтінками інших кольорів. Матеріали: здебільшого маємо справу із тканинами, що створюють ілюзію легкості, невимушеності. Це, насамперед, тонкий трикотаж, атлас, тонка вовна, шкіра. Суттєвого акценту надасть сорочкам вишуканий крій, окремі деталі виконані у техніці «гофре», ґудзики, що вирізняються провокативно контрастним кольором на тлі основного. Поряд із цим маємо досить простору форму штанів, що доповнюють пастельну гаму в кольоровому рішенні. Голову можна прикрити капелюхом із невеликими полями або панамою зимового варіанту. Серед аксесуарів слід зазначити примітивність і спрощеність форм пасків, класичні застібки; шарфи, ланцюжки.

Рок-образ

Тут йдеться не про музичні напрямки і вподобання, хоча без цього, мабуть, не обійтись. Рок-образ може приміряти кожен, кому хочеться поекспериментувати в цьому напрямку, а не тільки ті, що слухають рок-музику. Кольори не здивують: чорний, коричневий, сірий. Матеріали: шкіра, штучна шкіра, хутро, трикотаж. Прилягаючі джинси поєднуються із короткими блискучими куртками, оздобленими помірною кількістю фурнітури. Взуття – чоботи середньої довжини, черевики. Аксесуари – об’ємні валізки, на кшталт тих, що використовують у фільмах для пограбування банків, чорні шкіряні перчатки, блискучі ланцюжки, фуражки. Не слід розбивати основну гаму, притримайтесь одного-двох кольорів. Краще уникати сорочок з яскравим візерунком, спрямувавши свою увагу на однотонні шерстяні, бавовняні реглани, напівспортивні безрукавки. До такого образу не гріх і гітару на плече…

Образ «Кантрі»

Дикий Захід. З-за обрію видніється обрис людини на коні. Звична картина – ніхто з нас навіть не підозрює, що та людина може бути вдягнена якось по-іншому: славетні «ковбої», шкіряні паски, затерті джинси, капелюх… Та тепер «Кантрі» переживає кілька перероджень за рік – залежно від кількості дизайнерів, що знову й знову воліють поекспериментувати на задану тему. І хоча речі теперішнього «Кантрі» аж ніяк не належать до тих, що носили на Дикому Заході, та образ впізнається одразу. Отже, кольори: жовтий, коричневий, сірий, чорний, оливковий, невелика кількість червоного. Матеріали: шкіра, бавовна, трикотаж, хутро, штучне хутро. Форми: прямі силуети. В ансамблі по-новому виглядає поєднання шкіряних штанів і такого ж кольору шкіряної куртки. Десь віддалено такий дует нагадує костюм. Гармонійно завершать картину чоботи подібного кольору. Для любителів північної екзотики радимо одягнути куртки, жакети, штани з манжетами із хутра, навіть шубу. Підкреслити напрямок допоможе намисто або шпилька для волосся із невеликою кількістю пір’я. Також можна поєднувати сірі довгі піджаки, потерті, може, подерті джинси, шарфи, ті ж чоботи коричневого або жовтого кольору. А в якості аксесуарів цілком згодяться старі шкіряні паски, шкіряні або металеві браслети, хустинки-шарфи, шкіряні перчатки з «обрізаними пальцями».

Образ «Корсар»

«Корсар» перекладається не інакше, як «пірат». Епоха піратства залишила нам неабияку данину: історії про завойовування кораблів, нескінченні пошуки скарбів захоплюють і живлять фантазію й досі.
Наразі, як і в попередніх випадках, маємо справу з варіаціями на тему.
Кольори: чорний, сірий, коричневий, «кава з молоком», пастельні фіолетовий і зелений. Матеріали: шкіра, вовна, бавовна. Силуети: прямі, просторі.
Класичні вовняні жакети цілком гідно виглядатимуть поряд із брюками, вправленими у високі черевики або чоботи. Під жакет пасуватиме плетений реглан «у смужку», «в клітинку», чи тонкий однотонний светр зеленого кольору.
Для тих, кому не до вподоби такі класичні жакети, є хороша альтернатива: елегантне пальто прямого силуету до колін з чітко виділеними коміром і манжетами білого кольору. А для інших є ще один варіант: шкіряна куртка теж прямого силуету, що віддалено нагадує класичний піджак.
Довгі ланцюжки, широкі шкіряні паски, застібки у формі «Великого Роджера», значки у вигляді стародавніх нагород-зірок, шарфи, браслети, кільця – все це допоможе у створенні образу «Корсар». А «скарби» пропонуємо складати у масивні валізки або пласкі сумки на довгих ремінцях.
Не слід розчаровуватись, якщо ви не підшукали близький за духом образ. І хоча ми запропонували достатню кількість варіантів, та все одно залишається велике поле для фантазій. Слід пам’ятати, що кожна людина має індивідуальний смак.
Перш ніж прямувати до магазинів одягу, необхідно насамперед зробити висновки зі сказаного вище. А ми, тим часом, підсумуємо: стиль – здебільшого класичний, спортивно-класичний, романтичний; кольори – сірий, коричневий, чорний, зелений, жовтий, блакитний; силуети – прямі, просторі; матеріали – шкіра, штучна шкіра, вовна, бавовна, хутро, штучне хутро; аксесуари – шарфи, хустини, капелюхи, фуражки, картузи, перчатки, шкіряні паски з цікавими тематичними застібками-бляхами, металеві або коштовні ланцюжки, кільця. І на останок: незалежно від того, грабуєте ви банки чи ні, або, може, не припиняєте шукати скарби в асфальтованому мегаполісі, зупиніть свій вибір на містких валізках. Вони в будь-якому випадку зроблять ваш образ більш сучасним і модним, до того ж вільне місце в сумці завжди стане у пригоді.
Ольга МАРИНЕЦЬ