Христина Сирова стала Miss Wheelchair world Ukraine 2021

0
561

Іванофранківка Христина Сирова-Ковалишин перемогла у конкурсі краси для дівчат, які користуються колісним кріслом, і стала Miss Wheelchair world Ukraine 2021.

Вона розповіла, що представлятиме Україну на Miss Wheelchair world у Мексиці. Фінал конкурсу відбувся 21 листопада. Дівчата подавали заявки у вигляді анкет, до яких додавали опис біографії, фотографії, відеовізитівку та відповіді на запитання.

“Дуже багато було заявок, цифру не озвучували, але казали, що якщо ми вже потрапили у п’ятірку, то обійшли понад сорок заявок з усієї України. Тому це було безмежно зворушливо та приємно”, — розповідає директорка благодійного фонду “Хребет” Христина Сирова-Ковалишин.

Журі національного відбору конкурсу краси Miss Wheelchair world Ukraine визначило п’ятірку півфіналісток. Кожна з них мала розробити ідею свого соціального проєкту та презентувати його.

“Моїм проєктом був “Перехаб” — переступити свій біль. Це табір психоемоційної реабілітації для людей не тільки з інвалідністю, але й для, наприклад, вимушених переселенців, тих, хто пережив COVID-19 і досі не може оговтатися, у кого найближчі рідні померли, тобто для людей, які пережили сильне емоційне потрясіння. Організувати його плануємо на базі якогось готелю, щоб було проживання для людей, яким потрібна реабілітація. Проєкт за цей рік повинен бути втілений, тобто команда організаторів буде всіляко цьому сприяти. І взагалі цей конкурс не зовсім про красу, але й про соціальність, про інклюзію, про те, що потрібно привертати увагу до людей з інвалідністю”, — каже Христина Сирова-Ковалишин.

Христина Сирова-Ковалишин – засновниця та директорка благодійного фонду «Хребет», що протягом шести років опікується особами з інвалідністю. За цей час громадська активістка провела понад сто тематичних заходів в усіх регіонах: семінари, лекції, навчання, тренінги, мотиваційні виступи.
Молоду жінку вистачає й на особистий розвиток. Христина за фахом психолог. А ще дизайнерка комп’ютерної графіки. Письменниця, авторка чотирьох офіційно виданих книг, а містичний роман «Бачу Сни» ввійшов до двадцятки кращих книг країни серед молодих авторів у 2015-му.

Христина має ще чимало титулів. Жінка – асоційована членкиня ЮНЕСКО, членкиня міжнародної Академії літератури та журналістики. У 2018 році брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Краса без обмежень» та отримала титул Другої віце-міс. У 2019-му організувала та провела конкурс краси «Королева Прикарпаття» для дівчат, що користуються колісним кріслом.
Для матері двох дітей Христини це вже не перший конкурс цьогоріч. Із  чоловіком Олександром молода жінка брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Світ без обмежень», де подружжя здобуло титул «Амбасадори».
«Участь у конкурсі Miss Wheelchair World для мене є високою честю і дуже важливою місією. Мрію гідно представити Україну та згодом нести гордо цей титул, використати шанс привертати увагу суспільства до людей із інвалідністю та до їхніх потреб. Пропагувати інклюзію, вносити корективи не тільки в закони, а й у мислення людей, показуючи своїм прикладом і життям, що можливо все для кожного з нас. А головне – пам’ятати, що інвалідність стосується кожного, проте не обмежує нікого», – означує Христина на сайті конкурсу.

І ось результати конкурсу!

За результатами голосування журі, до фіналу ввійшли три конкурсантки. Серед них – І віцеміс Вікторія Клюшина, ІІ віцеміс Яна Зінкевич, а перемогу здобула Христина Сирова-Ковалишин, яка й представлятиме нашу країну на міжнародному конкурсі Miss Wheelchair World в Мексиці.

“Це глобальна можливість заявити не тільки про себе, але й взагалі через себе представити Україну, націю, які у нас є потреби та як ми намагаємося боротися, долати та вести Україну в Європу, до інклюзії”, — говорить Христина Сирова-Ковалишин.

Сподіваємось, читачі «Українського Слова» допоможуть фінансово  Христині Сировій-Ковалишин потрапити на конкурс Miss Wheelchair World в Мексиці.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
 «Українське Слово»