СХОДИВ У РОЗВІДКУ

0
542

Однак навіть «Юлину» проблему відтиснула на задній план нова бютівська акція, якою минулої середи буквально «підірвано» парламент. Її героєм став народний депутат Р. Забзалюк. Його сенсаційна заява потрясла Верховну Раду і безжально розверзла землю під ногами тих колег, хто об’єднався в депутатській групі «Реформи заради майбутнього» (власне, це в основному перебіжчики з тієї ж БЮТ-«Батьківщини», відомі ще в народі, як «тушки»).
Саме в цьому парламентському підрозділі, штучно створеному більшістю завдяки змінам до закону про регламент, і пропрацював «Штірліцем» близько двох місяців Р. Забзалюк. Як з’ясувалося, за завданням керівництва своєї політсили.
Його «розвіддані» приголомшуючі. За словами Р. Забзалюка, зрада в ціні у керівництва «тушок»: перебіжчик одержує півмільйона доларів відразу, а також щомісячну «зарплату» — 20-25 тисяч доларів. Звичайно ж, при «правильному» голосуванні.
До речі, послухати, як відбуваються «торги», сьогодні може кожен бажаючий на відповідному сайті в Інтернеті, де голос, «схожий на голос керівника групи «РЗМ» І. Рибакова», посилаючись подекуди на благословення «Папи», не тільки називає конкретну ціну політичному віроломству, а й інструктує, якої допомоги чекають від «Штірліца» задля фальсифікації майбутніх виборів.
Сам Р. Забзалюк після оприлюднення заяви знову повернувся в рідний бютівський загін, де посів посаду заступника керівника фракції.
Його «бомба» спочатку буквально оглушила. Однокашники-перебіжчики поквапилися пояснити, що не купували Р. Забзалюка, а допомогли йому грошима на лікування. «Регіонали» хутенько перевели стрілки на бютівців: мовляв, нехай у своїй політсилі наведуть лад, бо і «тушки», і Забзалюк — усі прийшли в парламент за списками БЮТу.
Із групи «РЗМ» відразу ж вийшов Т. Чорновіл — щоб не плутали «з купленою «тушкою» (його дорога в групу пролягла з фракції ПР).
А далі піднялася крута хвиля «праведного гніву»: це провокація проти легітимного законодавчого органу, підрив авторитету не тільки Верховної Ради, а й України!
Голова ВР доручив вивчити ситуацію регламентному комітету і особисто звернувся в Генпрокуратуру для з’ясування, чи мав місце факт хабара народному депутату, а якщо так, то Генпрокуратура повинна дати «правову оцінку обом фігурантам…»
Хвиля ця набула такої сили, що вже припускають: парламент дасть згоду на позбавлення депутатської недоторканності… Р. Забзалюка «за провокаційні дії».
До речі, новоявлений розвідник (у минулому офіцер-«афганець») не виключив загрози своєму життю, тому, певно, попередив, що оприлюднено лише десяток хвилин із зроблених ним кількагодинних записів. Решта чекає свого часу у надійному місці.
Утім, чистити «мундир» парламенту доводиться не вперше. Згадаймо хоча б недавню історію, коли польські колеги були вражені майже поголовним голосуванням у Верховній Раді «і за того хлопця», що в цивілізованій Європі взагалі не прийнятно, за це позбавляють мандата довічно. Ну і що? Перекліпали, втерлися і фактично легалізували голосування чужими картками, ще й довершили цей процес призначенням «смотрящого» від більшості, який помахом руки дає добро або заборону на кожне (!) обговорюване рішення.
Чимало й раніше ходило розмов про таємничі портфелі з грішми за політичні переходи, про засилля лобістських законів, про вартість місця у партійному списку… Але ж не схоплений за руку — не злодій! Ось має парламент чергову нагоду почути думку суспільства про себе, почистити «мундир» хоча б задля того ж авторитету України в очах сусідів по Європі. Скористаються нею, прислухаються до застережень щодо уникнення фальсифікації виборів? Побачимо…