Прем’єр Польщі закликав створити міжнародну комісію для розслідування подій у Бучі

0
668

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив за створення міжнародної комісії для розслідування подій у Бучі і інших районах Київщини, які він називає геноцидом.

“Криваві розправи, які вчиняють російські солдати, заслуговують на те, щоб їх називали своїми іменами: це геноцид” – заявив Моравецький і додав, що цей злочин має розглядатися як злочин геноциду.

Глава польського уряду зазначив, що в листопаді він застеріг європейських лідерів щодо намірів Росії: “Я сказав, що складаються списки. Я сказав, що заплановані чистки. Я показав механізми, як вони це робитимуть. Сьогодні це відбувається”.

За його словами, російські злочини в Україні унікальні. “Сьогодні ми бачимо, що створюється карта геноциду 21 століття. Висновок: Росія вже сьогодні є тоталітарно-фашистською державою. Ми повинні зупинити їх разом у рамках НАТО і ЄС. Саме від запроваджених санкцій залежить ефективність зупинки військової машини Путіна. Злочин геноциду має бути засуджений, належним чином описаний і задокументований”, – сказав прем’єр-міністр Польщі, інформує  RMF 24.

Глава польського уряду закликав створити міжнародну комісію для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Створення такої команди Моравецький пропонує найбільшим європейським столицям.

“Зараз в Україну має поїхати команда міжнародних експертів. Вона складатиметься з лікарів, юристів, експертів, криміналістів, спеціалістів, які зможуть дуже точно все визначити”, сказав прем’єр-міністр.

Моравецький прямо назвав Росію фашистською країною і закликав Захід більше не вести переговори з Путіним, запровадити ще сильніші санкції та конфіскувати  всю російську власність на заході.