МІЖГІРЩИНА ЗАЦІКАВИЛА ЧЕСЬКИХ ГОСТЕЙ

0
324

Цими вихідними делегація  Чеської Республіки, котра перебувала в нашому краї з робочою поїздкою, відвідала екологічні та туристичні об’єкти Міжгірщини. Чехи побували на водоспаді Шипіт, а також оглянули музеї Колочави.  Гостей супроводжували голова обласної ради  Іван Балога, виконавчий директор благодійного фонду «Віза» Володимир Чубірко, перший заступник Ужгородського міського голови, депутат облради Віктор Трикур, депутати обласної ради від Міжгірського району, голова Міжгірської райради Іван Ярема.
На Шипоті чеські гості  активно фотографувалися, ділилися своїми враженням. Їм повідомили, що сюди організують спеціальні автобусні екскурсії із санаторіїв і пансіонатів Закарпаття, відвідують водоспад і зарубіжні туристи. Неподалік від Шипота розташований гірськолижний підйомник.
У Колочаві делегація побувала у Святодухівській церкві XVIII століття, на могилі вбитих жандармерів. Також відвідали сільський музей архітектури та побуту «Старе село».
Голова обласної ради Іван Балога відзначив, що візит чеської делегації на Закарпаття був надзвичайно результативним. «Так, продовжено дію угоди про співпрацю з Височіною, Мукачево отримало нового партнера в Чеській Республіці – місто Пельгржимов. І що надзвичайно важливо – в Чеському парламенті створено клуб «Друзі Закарпаття», до якого увійшло 38 сенаторів. Щодо співпраці з краєм Височіна, то слід зазначити, що на цей рік відібрано дев’ять  проектів. Окрім того, ми співпрацюватимемо в галузі туризму, екологоії. Поряд із «твердими проектами» будемо проводити й різноманітні наукові конференції, долучатися до європейських грантів для екологічного розвитку цієї території», – зазначив голова облради.
Голова Асоціації друзів Закарпатської області  в  Чеській Республіці  сенатор Мілош Вистрчіл вважає, що обмін досвідом  – найцінніше у взаємовідносинах Височіни та Закарпаття.
«Незабаром наш вищий законодавчий орган відвідає потужна закарпатська делегація, ми обговоримо можливості більш інтегрованого співробітництва. Ми прагнемо обопільного розвитку двох партнерських регіонів – і Височіни, і Закарпаття. Наша делегація під час відвідин унікальних місць на Міжгірщині могла переконатися в тому, що ваш край має надзвичайно великий потенціал для розвитку туризму. І в цьому ми вам будемо допомагати», – резюмував сенатор.
* * *
А тим часом у Сенаті Чеської Республіки створено асоціацію «Друзі Закарпаття»  – групи лобістів інтересів нашої області. До її складу увійшло 38 із 81 чеських сенаторів. Керівником обрано сенатора, колишнього гетьмана краю Височіни Мілоша Вистричіла.
Меморандум  про  співпрацю між асоціацією та Закарпаттям у п’ятницю, 16 березня, підписали голова обласної ради  Іван  Балога та  почесний  голова Асоціації друзів Закарпатської області  в  Чеській Республіці  Мілош Вистрчіл.
«Минулоріч під час робочого візиту голови обласної ради Івана Балоги до чеського Сенату ми обговорили можливість створення такого парламентського клубу. Нині цю ідею ми оформили юридично. Приємно відзначити, що майже половина чеських сенаторів висловили бажання брати активну участь в роботі асоціації і наразі це найбільших за чисельність клуб у нашому парламенті. В нас живе велика закарпатська громада – і це працелюбні люди, до них ставляться з повагою. Окрім престижу для Закарпаття, асоціація займатиметься й втіленням різноманітних проектів, покликаних для розвитку вашого краю», – зазначив пан сенатор.
Ольга ЧАЙБИН,
«Українське Слово»
(За матеріалами прес-служби Закарпатської обласної ради)