У Сполучених Штатах Америки стежать за розвитком справи народного депутата України Олександра Дубінського, затриманого й заарештованого за підозрою в державній зраді. Політик у минулому був пов’язаний із Руді Джуліані – ексадвокатом 45-го президента США Дональда Трампа.
У Штатах, як пише “Голос Америки“, розслідування діяльності парламентаря викликало “значну реакцію”. Дубінський раніше зустрічався з Джуліані, і це відбувалося в період, коли колишній особистий адвокат Трампа намагався знайти в Україні матеріали, які б допомогли звинуватити політичного опонента – демократа Джо Байдена – у причетності до корупції.
Зокрема, експрезидент США та юрист збирали інформацію про українську газову компанію Burisma. Син нинішнього американського президента Гантер Байден входив до її ради директорів.
У грудні 2019-го Джуліані приїжджав в Україну та бачився з Дубінським, а також Андрієм Деркачем – екснардепом, який втік із країни після початку великої війни. Він також отримав підозру в держзраді від Служби безпеки України. Деркач був оголошений у міжнародний розшук.
Перед візитом ексадвоката тодішнього президента США Дубінський і Деркач провели низку пресконференцій у Києві, де говорили про викриття корупції у Burisma.
Третій обвинувачений у держзраді – колишній заступник генпрокурора Костянтин Кулик – у 2019 році підтримував початок розслідування щодо Гантера Байдена та можливої корупції в газовій компанії. Кулик зараз також ховається за межами України.
Прикметно, що в січні 2021 року Вашингтон запровадив санкції проти семи українців, серед яких були Дубінський, Деркач і Кулик.
У Штатах заявили, що парламентарій від “Слуги народу” є учасником “пов’язаної з Росією мережі дезінформації”, яка намагалася вплинути на американські вибори та поширювала “оманливі й необґрунтовані звинувачення”.
Додамо, що в липні 2019 року під час виборчої кампанії Трамп телефонував новообраному президенту Володимиру Зеленському з вимогою розслідувати справи Гантера Байдена в Україні.
Ці події пізніше призвели до оголошення Палатою представників Конгресу імпічменту Трампу. Втім, Сенат виправдав тодішнього американського очільника.
***
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.11.23 орієнтовно становлять:
- особового складу ‒ 315620 (+1330) осіб ліквідовано
- танків ‒ 5388 (+11)
- бойових броньованих машин ‒ 10121 (+17)
- артилерійських систем ‒ 7683 (+36)
- РСЗВ ‒ 892 (+8)
- засоби ППО ‒ 585 (+3)
- літаків ‒ 323 (0)
- гелікоптерів ‒ 324 (0)
- БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 5689 (+14)
- крилаті ракети ‒ 1563 (+1)
- кораблі / катери ‒ 22 (0)
- підводні човни ‒ 1 (0)
- автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 10060 (+40)
- спеціальна техніка ‒ 1084 (+1)
Дані уточнюються…
Бий окупанта! Разом переможемо! Наша сила — в правді!
Джерело: Генеральний штаб Збройних Сил України станом на 16.11.23.