«Запали свічку пам’яті — поділись теплом з захисником»

0
260

Традиційно, кожної четвертої суботи листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-33 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада.

Голодомор 1932-1933 років став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років та окупації країни більшовиками. Цього року ми вдруге вшановуємо жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії. Ми знову маємо справу з російським імперіалізмом, який і не приховує своїх злочинних намірів: знищити Україну та українську ідентичність. Десятки населених пунктів стерті з лиця землі, тисячі мирних українців стали жертвами обстрілів і бомбардувань, були закатовані й розстріляні. Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.

До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. День пам’яті жертв Голодомору. Запали свічку пам’яті за вбитими голодом. Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

Також закликаємо українців діаспори долучитись до акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну» та просимо зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Акція безстрокова, але особливо актуальна у день вшанування. Суть акції в тому, щоб задонатити знайомим волонтерам на необхідну амуніцію, техніку та інвентар; розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок; передати волонтерами дитячі листи, малюнки, сувеніри-обереги, смаколики. Або організувати збір необхідного для військових у своєму населеному пункті. Нехай наша пам’ять стане дієвою. 

Зокрема, для тих хто планує відвідати меморіал у суботу зможе долучитись до акції й передати необхідне для військових через волонтерів «Печерські котики». З 14:00 до 18:00 буде організований збір для ЗСУ.

Приносьте до меморіалу:

  • бляшанки для окопних свічок (чисті, не більше кукурудза-горошок),

  • залишки свічок, парафін,

  • термобілизну,

  • теплі шкарпетки фабричні розміри 40+,

  • грілки хімічні для рук/ніг,

  • нова пряжа для шкарпеток (вовна, напіввовна не яскравих кольорів),

  • чай/кава, сухе печиво,

  • дитячі малюнки.

Окрім того, о 15:30 біля Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» буде організовано молебень від представників православної та греко-католицької церков.