ЯК УПОВІЛЬНИТИ СТАРІННЯ ШКІРИ

0
416

Дерматологи стверджують, що біологічне старіння шкіри починається лише після 60 років. Але якщо потенційно наша шкіра повинна зберігати пружність і свіжість аж до поважного віку, то чому це не відбувається (або майже не відбувається) насправді?

ГОРМОНИ СТРЕСУ Й СИГАРЕТНИЙ ДИМ – НАЙПЕРШІ ВОРОГИ ШКІРИ

Виявляється, передчасним виникненням зморщок ми зобов’язані спадковій схильності, нездоровому способу життя (особливо куріння і зловживання алкоголем), стресам, а також шкідливому впливу навколишнього середовища.
Так, один із «гормонів стресу» — адреналін —звужує судини, а це особливо позначається на тонких капілярах поверхні шкіри. Через це у разі частих стресів шкіра недоотримує живлення і кисень. Другий «стресовий гормон» — кортизон — зупиняє процес ділення клітин і виникнення колагенових волокон.
Шкіра у жінок, які курять, старіє в середньому в 4 рази швидше, ніж у жінок, які не мають такої шкідливої звички. Це пов’язане як з великою кількістю вільних радикалів, які містяться в сигаретному димі, так і з негативним впливом нікотину на кровоносні судини.
Крім того, дуже шкодить шкірі коливання маси тіла, пов’язане з тим, що жінка то перебуває на суворій дієті, то знову «дає собі волю».
Пізніше виникають зморшки на лобі, а після 40 років з’являються на шиї, навколо рота.
Разом з еластичними волокнами велику роль у старінні шкіри відіграють колагенові волокна сполучної тканини. На жаль, з роками кількість колагенових волокон все меншає, а ті, що залишаються, не в змозі зберігати вологу в достатній кількості.
Ще один чинник у процесі старіння шкіри — погіршення процесів регенерації шкіри.

КРЕМИ, ЖИВИЛЬНІ МАСКИ ТА ВІТАМІНИ – ПРОСТІ Й ЕФЕКТИВНІ ЗАСОБИ

Щоб уповільнити цей процес, потрібно вже з 25-річного віку починати користуватися кремом, який живить, розгладжує шкіру, а також скрабом і пілінг-кремом. Фруктова кислота, яка входить до їхнього складу, сприяє відлущенню змертвілих клітин шкіри, а вітамін С стимулює життєдіяльність клітин.
Від сухості шкіри та схильності її до передчасного в’янення захищає вітамін Е, який ще й уберігає від руйнівного впливу вільних радикалів, розгладжує зморшки на найніжніших ділянках обличчя (наприклад, «гусячі лапки» — зморшки в куточках очей). Також необхідно користуватися кремом, який захищає шкіру від сонячного проміння, надлишок якого шкідливо впливає на клітини шкіри і сприяє її «висиханню».
Після 30-річного віку, коли на обличчі починають з’являтися перші зморшки, слід користуватися препаратами, які містять ретинол. Він активізує вироблення колагену і запобігає в’яненню шкіри, пришвидшує відлущення рогового шару шкіри і зменшує глибину зморщок.
Зверніть увагу на нові препарати, до складу яких входить перламутр морських мушель або перлин. Негормональні за своєю суттю, вони мають таку дію на шкіру, немов жодних гормональних змін в організмі не відбувається.
Для відновлення втраченої пружності й тонусу регулярно (1—2 рази на тиждень) робіть живильні маски. Багаті на рослинні екстракти, ефірні олії, вітаміни, вони активізують обмін речовин і сприяють оновленню клітин шкіри.
Дуже корисні для шкіри обличчя щоденні ранкові вмивання холодною водою з додаванням лимонного соку, яблучного або винного оцту (2 ч. л. на склянку води), обтирання обличчя льодом, контрастні процедури. Контрастне вмивання обличчя починайте гарячою водою та закінчуйте холодною (3—5—7 разів).
У запобіганні зморшкам дуже ефективною є й така процедура, як гідромасаж. Її можна проводити під час приймання душу, використовуючи гнучкий шланг. Сильним струменем води масажуйте нижню частину обличчя від вуха до вуха.

ЧОМУ СТАРІННЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ШИЇ

Старіння та в’янення шкіри шиї відбувається через те, що підшкірний м’яз шиї майже завжди залишається без дії. Він працює тільки тоді, коли ми високо піднімаємо голову.
Для того щоб шия була в гарному стані, дуже важливо мати правильну поставу. Неправильне положення тіла створює додаткове навантаження на хребет, а це своєю чергою надає шиї неправильного нахилу, і м’язи стають застиглими та напруженими. Пряма спина, високо піднята голова — ось спосіб підтримувати м’язи шиї в прекрасному стані.
Ніколи не спіть на високій подушці: така поза — головна причина передчасних зморщок на шиї.
У разі в’янення шкіри шиї корисні контрастні компреси, які варто змінювати 5—6 разів, починаючи та закінчуючи процедуру холодним компресом. Гарячий компрес тримати 1—2 хвилини, а холодний — 3—4 секунди.
За в’янучої та зморшкуватої шкіри шиї дуже добре діють такі маски: білкова (білок одного яйця змішати з 1 ч. л. мигдалевої олії та соком половини невеликого лимона), жовткова (1 жовток змішати з 1 ч. л. меду). Зазвичай цієї кашки вистачає і на шию, і на обличчя. Наклавши маску, бажано спокійно полежати принаймні півгодини.
Сприятливо діє на шкіру шиї також дріжджове тісто. Візьміть шматочок тіста і розкачайте його смужкою на ширину шиї. Обгорніть шию тістом на 15—20 хвилин. Потім зніміть, а шкіру протріть ваткою, змоченою розведеним водою лимонним соком у пропорції 1:2.
Під час догляду за шкірою шиї дуже важлива чистота. Щодня очищайте шию — найліпше користуватися при цьому відварами трав (ромашки, липового цвіту, м’яти, березових бруньок, шавлії). Акуратно змочивши в одному з цих відварів ватний тампон, протріть шию (рухами знизу вверх). Після очищення шкіри бажано нанести жирний живильний крем. Його може замінити тепла олія. Через 20—30 хвилин залишки промокніть паперовою серветкою.

АБИ ДОВШЕ ЗАЛИШАТИСЯ МОЛОДИМ, СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ НЕСКЛАДНИХ ПРАВИЛ:

Не опирайтеся рукою об обличчя. Зморшки, які виникають внаслідок цього, можуть залишитися назавжди.
Не горбтеся. Правильна постава дуже важлива для підтримання тонусу шкіри шиї.
Не виходьте в яскравий сонячний день без захисних окулярів, аби уникнути зморщок навколо очей.
Захищайте шкіру від сонячних променів.
Оберігайте шкіру від різких перепадів температури.
Спіть не менше 7 годин, адже саме під час нічного сну активно відбувається відновлення клітин шкіри.
Намагайтеся випивати 6—8 склянок води щодня. Таким чином ви підтримуєте водний баланс шкіри.
Щовечора очищуйте обличчя від пилу, навіть якщо ви не користуєтеся декоративною косметикою.
Щоденно протирайте обличчя льодом.
Для поліпшення кровообігу обличчя та шиї робіть контрастні компреси.
Відмовтеся від куріння та не зловживайте алкогольними напоями.
Уникайте умивання обличчя милом. Очищайте шкіру м’якими засобами (наприклад, косметичним молочком).
Використовуйте спеціальні гелі, скраби, креми тощо, які відповідають саме вашому типові шкіри та віку.
Ваш крем (крім вітамінів А, С, Е і сонцезахисного фільтра) має містити фруктові (альфагідроксидні) кислоти і кераміди (цераміди). Зауважте: максимальний ефект під час використання косметичних засобів досягається приблизно за місяць. Надалі користі від нього ви не матимете, тому краще підібрати інший крем.