Хай усі пам’ятають, якою високою ціною вдається зберегти наше життя, життя України, її незалежність

0
77

Дані президента України Володимира Зеленського про 31 тисячу загиблих українських захисників від початку повномасштабного вторгнення РФ значно відрізняються від оцінок офіційних осіб США. Про це пише The New York Times.

Видання зазначає, що згідно з даними США, які були озвучені влітку 2023 року, втрати України з 24 лютого 2022 року, попередньо, становлять близько 70 тисяч військових убитими й 100-120 тисяч — пораненими.

Втрати російських військових, за словами офіційних осіб США, були приблизно вдвічі більші.

Дані Зеленського про кількість загиблих українських військових не вдалося перевірити незалежно, наголошує NYT. Видання додає, що президент відмовився назвати кількість поранених або зниклих безвісти, заявивши, що Росія може використати цю інформацію для оцінки чисельності активних сил України.

The New York Times зазначає, що вперше розкривши втрати України, Зеленський заявив, що хоче протистояти російській пропаганді, яка хибно стверджує, що Україна втратила 60 000 солдатів.

“Несподіване визнання пана Зеленського пролунало в той час, коли збройні сили його країни перебувають в обороні, відчуваючи нестачу живої сили та боєприпасів на більшій частині 600-мильної лінії фронту, а російські війська наступають на сході й півдні країни. Тиждень тому Москва захопила місто Авдіївку, українську фортецю на сході, і останніми днями її війська повільно просуваються на захід, намагаючись закріпитися в цьому районі”, — пише американське видання.

Тим часом українські парламентарі також назвали різні цифри із засідання комітету ВРУ. Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що вбитих воїнів ЗСУ наразі близько 50 тисяч. Її колега Роман Костенко заперечив ці цифри.

Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Безугла зазначила, що таку кількість втрат озвучували у Генеральному штабі ЗСУ.

«Президент розсекретив втрати України з 24 лютого 2022 року − 31 тисяча українських військових. Таку ж кількість загиблих нам надав ГШ ЗСУ. Це списки, в яких кожний підтверджений, без врахування безвісти зниклих, але їхня точна кількість теж відома. Серед безвісти зниклих є де-факто загиблі, але це не підтверджено і ми не знаємо напевне, що з ними. Із урахуванням цього загиблих може бути близько 50 тисяч», − написала вона у своєму Facebook.

Секретар парламентського комітету Роман Костенко заперечив дані Безуглої стосовно втрат ЗСУ. У етері «Радіо Свобода» він сказав, які цифри озвучував на засіданнях комітету Генштаб ЗСУ.

«Я був на комітеті, але не чув, щоб Генштаб говорив, що у нас є до 50 тисяч загиблих. Десь вони говорили про 7-8 тисяч зниклих безвісти, тому це десь цифра до 40 тисяч», – зазначив народний депутат.

А про те, що Зеленський назвав дані про втрати ЗСУ, то Костенко пояснює це тим, що «прийшов час розповісти людям, аби вони бачили інтенсивність бойових дій і втрати, які ми маємо».

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

Марсове поле Личаківського кладовища, Львів.

Фото: Офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України