«ОДЕСА ПЕРЕСТАЛА БУТИ ТОЛЕРАНТНИМ МІСТОМ»

0
291

Володимир КУДЛАЧ, співробітник Одеської національної наукової бібліотеки імені М. Горького:

— Рішення позачергової сесії міськради мене зовсім не здивувало, бо політики, які представляють нині владу в Одесі, ніколи не приховували своїх справжніх намірів, прагнення до домінування російської мови в Одесі. Позиція одеських «язичників» мене не лише обурює, дратує чи викликає прикре почуття — вона є свідченням того, що Одеса перестала бути толерантним містом. Демагогія, лицемірство, спекуляції, маніпулювання статистичними даними, неповага до норм Конституції — це методи колеснікових, ківалових, костусєвих та «иже с ними». Прикриваючись Європейською хартією, ці люди принижують нашу державу, українців, яких прагнуть випхати на узбіччя суспільного життя.
Ці передвиборчі ігрища дорого нам коштуватимуть, оскільки порушують міжнаціональний мир, відкривають дорогу тим, хто нетерпимо ставиться до всього українського. Як доказ — випадок, свідком якого я був днями. Один немолодий чоловік завітав до бібліотеки і поцікавився книжками про українського радянського митця, який мав одеське коріння. Йому дали ѓрунтовний «Словник художників України». «Ну вот, все на этом украинском!» — роздратовано кинув той. «У вас проблеми з українською?» — поцікавився я. «Да мне она как кость в горле! — майже з ненавистю вигукнув «цінитель прекрасного». На жаль, це не поодинокий випадок.
Інше питання: у що фінансово виллється для українських платників податків, якщо всі надписи відтепер ітимуть трьома мовами — українською, російською та англійською? Ухвалення подібного «закону» — це фіаско найперше тих політиків, які впродовж двох десятиліть розповідали нам байки про «133 національності в Одесі», про необхідність «поступової українізації».
Що маємо робити? Не поступатися і розбудовувати «паралельне суспільство», громадянські інститути. Особисто не маю ні поваги до подібних «законів», ні бажання їх виконувати, позаяк мотивація їхніх «хрещених батьків» ненепереконлива і веде до розколу українського суспільства.