22 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ СВОБОДИ

0
286

22 листопада в Україні відзначали День свободи. У цей день рівно вісім років тому (у 2004-му) в Україні почалася Помаранчева революція. Наприкінці минулого року Віктор Янукович видав указ, згідно із яким День свободи перенесений на інший день календаря – 22 січня, коли традиційно відзначався День Соборності на честь проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Тепер 22 січня держава відзначатиме День Соборності та Свободи України. Але мільйони людей однаково вважають, що  22 листопада – День свободи.
Вісім років уже відділяє нас від того часу, коли український народ породив феноменальне явище, відоме під назвою Помаранчева революція. Всенародний протест проти фальсифікації тодішньою владою президентських виборів відбувся без жодного насилля, продемонструвавши світові винятково високий рівень толерантності й культури українців. На жаль, нині доводиться констатувати, що величезний всенародний потенціал, який породив український Майдан, був великою мірою змарнований.
А як нині, з відстані років, сприймається Помаранчева революція? Є вона для українців — поразкою чи перспективою? Наскільки можливе продовження в майбутньому подібних до цього вибухів національного духу? Яке місце Помаранчева революція займає в історії сучасної України, з якої її намагається випхати чинна влада? Чи є чергова річниця помаранчевого Майдану приводом для святкування чи відзначення? Відповіді на ці питання у кожного з нас свої.
Іван ДМИТРІВ,
«Українське Слово»

 
На фото з архіву «УС»: під час Помаранчевої революції 2004-2005 рр.